Hawaii Swimming
2018 HI 38th Harry Mamizuka Invitational - 4/21/2018 to 4/22/2018
Manoa District Park - Harry M. Mamiuka Pool
Results::Session01::Session02::Session03::Session04
Team Scores::Individual Scores
TM File
Event 1  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          41.69  AAA Championship
          45.85  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webster, Journei N  10 AAA-HI                 33.97      34.92 AAA      9  
  2 Monahan, Abigail K  10 KSC-HI                 35.86      36.58 AAA      7  
  3 Campbell, Hazel P   10 KSC-HI                 37.81      36.66 AAA      6  
  4 Lee, Jada Y         10 SPL-HI                 39.35      37.46 AAA      4.5
  4 Nishikawa, Kei N    10 PCA-HI                 38.09      37.46 AAA      4.5
  6 Verderame, Tanya     9 AUL-HI                 41.33      37.71 AAA      3  
  7 Kato, Abbie Y       10 KSC-HI                 43.46      39.04 AAA+     2  
  8 Jiuliano, Jordan M  10 PAQ-HI                 38.82      41.42 AAA      1  
  9 Ikemura, Autumn Y   10 AAA-HI                 40.14      42.83 AA     
 10 Reyes, Kaci K       10 PAQ-HI                 42.19      42.93 AA     
 11 Nishikawa, Callie   10 SPL-HI                 43.45      43.24 AA     
 12 Tran, Kayla H       10 HSC-HI                 46.14      43.95 AA+    
 13 Alexander, Phoebe    9 HSC-HI                 46.01      44.87 AA+    
 14 Potter, Callie       9 PAQ-HI                 44.79      45.06 AA     
 15 Dang, Ella M        10 SPL-HI                 43.17      45.48 AA     
 16 Canevari, Gemma L    9 AUL-HI                 43.56      46.01        
 17 Barthel, Keala L     9 AUL-HI                 45.72      46.15        
 18 Kaul, Raleigh C     10 AUL-HI                 47.58      46.20        
 19 Hurd, Ava L          9 PAQ-HI                 44.53      46.87        
 20 Aguilera, Ava E     10 PAQ-HI                 46.57      46.98        
 21 Tritle, Ella M      10 HSC-HI                 47.84      47.17        
 22 Misailidis, Tai T   10 KSC-HI                 59.41      47.49        
 23 Morikami, Kiani K    9 PAQ-HI                 45.45      47.55        
 24 Barrot, Brooklyn L   9 UN-HI                  43.92      47.74        
 25 Schroeder, Lisa A    9 SPL-HI                 47.61      48.42        
 26 Silva, Karisma L    10 HSC-HI                 48.13      49.07        
 27 Kaneshiro, Sierra   10 HSC-HI                 54.67      49.15        
 28 Robinson, Synnove   10 KSC-HI                 44.22      49.44        
 29 Greene, Capri H      9 PAQ-HI                 58.61      49.45        
 30 Jiuliano, Kaitlyn   10 PAQ-HI                 46.97      50.02        
 31 Henderson, Keely B  10 HICK-HI                45.46      50.36        
 32 Colburn, Rebecca S  10 SPL-HI                 48.08      50.89        
 33 Diaz, Samantha M     9 UN-HI                  47.37      51.78        
 
Event 2  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
          44.97  AAA Championship
          49.46  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan K  10 HSC-HI                 35.00      33.81 AAA      9  
  2 Wilson, Nathaniel   10 MAN-HI                 41.55      39.84 AAA      7  
  3 Endo, Kaita         10 SPL-HI                 40.93      40.83 AAA      6  
  4 Dagdagan, Wreyn H   10 SPL-HI                 40.30      40.90 AAA      5  
  5 Portuondo, Enzo A   10 HSC-HI                 40.13      41.31 AAA      4  
  6 Tan, Evans T        10 SPL-HI                 40.71      42.21 AAA      3  
  7 Zairi, Taha         10 KSC-HI                 46.24      43.77 AAA+     2  
  8 Mottl, Pepi P        9 PAQ-HI                 41.10      44.12 AAA      1  
  9 Garlin, Blake D     10 KSC-HI                 42.48      44.25 AAA    
 10 Davis, Brahman K     9 KSC-HI                 44.01      45.11 AA     
 11 Yamashiroya, Noa A   9 HSC-HI                 44.59      45.12 AA     
 12 Shipman, Kala`i M   10 PAQ-HI                 46.59      45.27 AA     
 13 Tritle, Thomas F     9 HSC-HI                 44.80      45.65 AA     
 14 Lee, Kieran A       10 KSC-HI                 44.04      45.98 AA     
 15 Eskin, Shota J      10 KSC-HI                 43.28      46.28 AA     
 16 Kim, Ethan M        10 PAQ-HI                 44.08      46.35 AA     
 17 Davidson, Nicholas  10 PAQ-HI                 49.96      46.56 AA+    
 18 Keaulana, Koanui L   7 HSC-HI                 48.88      48.99 AA     
 19 Davidson, Jake T     9 KSC-HI                 45.17      49.52        
 20 Yang, Nicholas L     9 HSC-HI                    NT      53.02        
 21 Leraand, Torbjorn   10 KSC-HI                 48.08      54.21        
 -- Mazur, Natan M      10 KSC-HI                 46.56         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 3  Women 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          30.02  AAA Championship
          33.01  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Grace M    14 KSC-HI                 28.22      28.96 AAA      9  
  2 Phillips, Alexa N   17 AUL-HI                 28.04      29.47 AAA      7  
  3 Colburn, Megan M    17 SPL-HI                 30.20      30.00 AAA+     6  
  4 Watts, Mackenzie L  14 PAQ-HI                 30.73      30.17 AA       5  
  5 Hoesel, Maddie K    15 SKA-HI                 29.03      30.25 AA       4  
  6 Zeebe, Andrea M     13 KSC-HI                 29.81      30.64 AA       3  
  7 Silva, Kamaira K    13 SKA-HI                 30.28      30.84 AA       2  
  8 Flanagan, Kai S     13 KSC-HI                 31.48      31.04 AA       1  
  9 Nee, Malie K        13 HSC-HI                 28.93      31.22 AA     
 10 Buras, Megan A      16 PAQ-HI                 31.30      31.45 AA     
 11 Reed, Hannah L      14 HSC-HI                 30.63      31.68 AA     
 12 Nelson Langacker,   18 HAQ-HI                 30.12      31.69 AA     
 13 Nakaya, Noelani A   14 KSC-HI                 30.23      31.75 AA     
 14 Shaw, Nina K        14 AAA-HI                 31.28      31.94 AA     
 15 Nakaya, Naomi M     13 KSC-HI                 31.40      32.06 AA     
 16 Tanaka, Kristen S   14 AUL-HI                 31.67      32.15 AA     
 17 Oshiro, Kimi A      15 SPL-HI                 31.05      32.20 AA     
 18 Kauahi, Kawehi K    13 PAQ-HI                 31.95      32.29 AA     
 19 Kau, Sydney W       15 KSC-HI                 32.80      32.40 AA     
 20 Ikeda, Sarah K      13 PAQ-HI                 32.37      32.63 AA     
 21 Chung, Emma H       13 MAN-HI                 33.00      32.71 AA     
 22 Chismar, Jade L     17 PAQ-HI                 31.00      32.76 AA     
 23 Bender, Sophie      13 PAQ-HI                 31.98      32.83 AA     
 24 Chong Tim, Henna B  13 AUL-HI                 31.15      32.95 AA     
 25 Dolan, Kiera K      15 PCA-HI                 32.80      33.12        
 26 Young, Graci W      13 SPL-HI                 32.39      33.13        
 27 Broderick, Ashley   16 SPL-HI                 31.88      33.23        
 28 Ogata, Emma M       13 PAQ-HI                 32.41      33.25        
 29 Chapman, Samantha   14 PAQ-HI                 31.48      33.66        
 30 Schneider, Annelie  17 HSC-HI                 32.20      33.78        
 31 Oishi, Maya C       14 HAQ-HI                 32.31      33.80        
 32 Oh, LeAnn R         15 MAN-HI                 31.01      33.82        
 33 Geier, Hudson P     13 AUL-HI                 32.68      33.89        
 34 Cabigas, Halee S    15 PCA-HI                 32.09      34.10        
 35 Gervais, Xochi L    13 HAQ-HI                 32.89      34.16        
 36 Mindich, Asha L     15 PAQ-HI                 31.91      35.28        
 37 Cabigas, Breeana C  12 PCA-HI                 36.51      35.72        
 -- Fujiwara, Jenna K   14 KSC-HI                 32.54         NS        
 -- Croll, Lauren K     14 KSC-HI                 29.92         NS        
 -- Bergevin, Emily R   13 AUL-HI                 30.90         NS        
 -- Ming, Brooke K      14 KSC-HI                 31.65         NS        
 
Event 4  Men 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
          27.17  AAA Championship
          29.88  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vu, Andrew X        16 AAA-HI                 25.77      26.68 AAA      9  
  2 Gough, Rhys G       17 AUL-HI                 24.84      27.84 AA       7  
  3 Chang, Matthew S    15 KSC-HI                 28.71      28.17 AA       6  
  4 Shiu, Edmund M      17 MAN-HI                 27.70      28.46 AA       5  
  5 Fujimoto, Cole K    14 SPL-HI                 28.52      28.53 AA       4  
  6 Clark, Noa B        14 KSC-HI                 27.81      28.59 AA       3  
  7 Cheung, Luke K      14 KSC-HI                 30.08      28.79 AA+      2  
  8 Icari, Mathew T     15 HAQ-HI                 28.65      28.97 AA       1  
  9 Au, Brandon S       18 MAN-HI                 29.52      29.07 AA     
 10 Wilson, Jonathan D  15 MAN-HI                 28.71      29.38 AA     
 11 Okumura, Hunter K   15 HAQ-HI                 29.03      29.53 AA     
 12 Shiu, Andre M       15 MAN-HI                 28.98      29.68 AA     
 13 Myers, Thomas D     14 HSC-HI                 28.72      29.98        
 14 Ngo, Kevin          17 MAN-HI                 29.79      30.02        
 15 Tanaka, Tytus M     14 AAA-HI                 31.49      30.56        
 16 Ishimi, Dillon J    13 MAN-HI                 29.48      30.62        
 17 Tseu, Grant A       14 AUL-HI                 34.90      30.72        
 18 Wong, Casey R       17 MAN-HI                 29.66      30.75        
 19 Babcock, Xander R   15 AAA-HI                 32.82      30.85        
 20 Isenhower, James P  13 KSC-HI                 36.87      32.84        
 -- Chong Tim, Hayden   13 AUL-HI                 33.56         NS        
 -- Tran, Dylan S       14 BOWS-HI                28.71         NS        
 -- Swartwood, Blaise   14 KSC-HI                 30.46         NS        
 
Event 5  Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:51.59  AAA Championship
        3:08.75  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Grace M    14 KSC-HI               2:15.90    2:22.25 AAA      9  
  2 Tanaka, Elena H     13 PAQ-HI               2:37.01    2:42.13 AAA      7  
  3 Zeebe, Andrea M     13 KSC-HI               2:58.95    2:43.67 AAA+     6  
  4 Cheung, Aerin       14 PAQ-HI               2:44.49    2:46.37 AAA      5  
  5 Nakaya, Noelani A   14 KSC-HI               2:43.66    2:47.93 AAA      4  
  6 Nakaya, Naomi M     13 KSC-HI               2:39.64    2:53.22 AA       3  
  7 Ohashi, Caitlin A   14 AAA-HI               2:52.29    2:58.14 AA       2  
  8 Toyofuku, Cienna N  14 SPL-HI               2:47.17    3:01.27 AA       1  
  9 Hill, Grace C       14 PCA-HI               3:01.95    3:02.08 AA     
 10 Hoffmann, Leilani   14 PAQ-HI               2:58.99    3:02.20 AA     
 11 Reed, Hannah L      14 HSC-HI               2:43.95    3:06.44 AA     
 12 Flanagan, Kai S     13 KSC-HI               2:53.60    3:08.17 AA     
 13 Kim, Noelle C       13 PCA-HI               2:54.32    3:10.81        
 14 Kawana, Sydney S    13 SPL-HI               2:56.31    3:11.04        
 15 Bell, Annika R      14 PAQ-HI               3:09.35    3:17.11        
 -- Patterson, Taila L  13 PAQ-HI               2:58.17    1:52.04        
      Did not finish
 -- Ming, Brooke K      14 KSC-HI               2:53.60         NS        
 -- Fujiwara, Jenna K   14 KSC-HI               2:57.06         NS        
 -- Croll, Lauren K     14 KSC-HI               3:05.79         NS        
 -- Low, Natalie        13 HSC-HI               2:44.83         NS        
 
Event 6  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:44.96  AAA Championship
        3:01.45  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nakatsu, Ken M      13 PAQ-HI               2:38.76    2:34.74 AAA      9  
  2 Sato, Caden J       14 PCA-HI               2:56.27    2:44.30 AAA+     7  
  3 Morehart, Jack      14 PAQ-HI               2:53.58    2:46.87 AA       6  
  4 Kajihiro, Yoshi M   14 SPL-HI               2:42.73    2:48.99 AA       5  
  5 Siarot, Marcus L    14 SPL-HI               2:57.86    2:49.07 AA       4  
  6 Beaton, Briscoe K   13 KSC-HI               2:52.54    2:49.81 AA       3  
  7 Cheung, Luke K      14 KSC-HI               2:53.32    2:55.15 AA       2  
  8 Clark, Noa B        14 KSC-HI               2:52.02    2:55.36 AA       1  
  9 Kawabata, Kainoa L  14 PAQ-HI               3:01.12    3:06.34        
 10 Lee, Jake W         13 SPL-HI               2:57.38    3:15.57        
 11 Isenhower, James P  13 KSC-HI               3:08.19    3:15.75        
 -- Swartwood, Blaise   14 KSC-HI               2:39.32         NS        
 
Event 7  Girls 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:51.59  AAA Championship
        3:08.75  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Iwamoto, Reyna A    16 PCA-HI               2:32.86    2:38.82 AAA      9  
  2 Kaneshiro, Chelsea  16 SPL-HI               2:44.46    2:50.15 AAA      7  
  3 Cayabyab, Alana G   15 SKA-HI               2:50.42    2:54.37 AA       6  
  4 Dagdagan, Noelle S  16 SPL-HI               3:01.45    3:04.19 AA       5  
  5 Oshiro, Kelsey G    15 PAQ-HI               2:58.63    3:06.22 AA       4  
  6 Ching, Malia M      15 PAQ-HI               3:03.20    3:06.49 AA       3  
 -- Kau, Sydney W       15 KSC-HI               3:03.34         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 8  Boys 15-16 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
        2:35.33  AAA Championship
        2:50.87  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saito, Aaron J      15 HSC-HI               2:24.82    2:28.64 AAA      9  
  2 Nitao, Tom P        15 PAQ-HI               2:43.95    2:34.13 AAA+     7  
  3 Chang, Matthew S    15 KSC-HI               2:36.74    2:47.81 AA       6  
 -- Takai, Matthew J    16 PCA-HI               2:30.49         NS        
 
Event 9  Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:36.25  AAA Championship
        1:45.87  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pizarro, Amelia J   10 AUL-HI               1:28.84    1:23.48 AAA      9  
  2 Webster, Journei N  10 AAA-HI               1:33.66    1:24.22 AAA      7  
  3 Nishikawa, Kei N    10 PCA-HI               1:32.37    1:25.18 AAA      6  
  4 Campbell, Hazel P   10 KSC-HI               1:42.33    1:28.73 AAA+     5  
  5 Kato, Abbie Y       10 KSC-HI               1:28.53    1:29.15 AAA      4  
  6 Jiuliano, Jordan M  10 PAQ-HI               1:31.90    1:29.19 AAA      3  
  7 Lee, Jada Y         10 SPL-HI               1:34.03    1:29.64 AAA      2  
  8 Monahan, Abigail K  10 KSC-HI               1:26.57    1:29.82 AAA      1  
  9 Silva, Karisma L    10 HSC-HI               1:33.44    1:30.78 AAA    
 10 Barthel, Keala L     9 AUL-HI               1:36.12    1:32.45 AAA    
 11 Tran, Kayla H       10 HSC-HI               1:39.25    1:36.18 AAA+   
 12 Verderame, Tanya     9 AUL-HI               1:34.98    1:36.42 AA     
 13 Robinson, Synnove   10 KSC-HI               1:36.96    1:36.50 AA     
 14 Flanagan, Kona K     9 KSC-HI               1:43.98    1:37.34 AA     
 15 Reyes, Kaci K       10 PAQ-HI               1:45.14    1:39.14 AA     
 16 Tritle, Ella M      10 HSC-HI               1:41.86    1:40.96 AA     
 17 Hom, Morgan N        9 SPL-HI               1:41.82    1:41.69 AA     
 18 Duchemin, Ann J     10 AAA-HI               1:42.97    1:42.29 AA     
 19 Fox, Alexandra T    10 KSC-HI               1:42.18    1:42.94 AA     
 20 Dela Cruz, Andee B  10 HAQ-HI               1:45.58    1:43.35 AA     
 21 Aguilera, Ava E     10 PAQ-HI               1:43.55    1:43.94 AA     
 22 Dang, Ella M        10 SPL-HI               1:44.42    1:44.74 AA     
 23 Diaz, Samantha M     9 UN-HI                1:57.65    1:44.97 AA+    
 24 Canevari, Gemma L    9 AUL-HI               2:18.42    1:45.53 AA+    
 25 Kaul, Raleigh C     10 AUL-HI               1:40.88    1:45.87 AA     
 26 Nishikawa, Callie   10 SPL-HI               1:41.48    1:46.56        
 27 Jiuliano, Kaitlyn   10 PAQ-HI               1:42.43    1:47.96        
 28 Barrot, Brooklyn L   9 UN-HI                     NT    1:48.45        
 29 Nakama, Tori K      10 SPL-HI               1:54.82    1:50.13        
 30 Schroeder, Lisa A    9 SPL-HI               1:47.12    1:50.30        
 31 Hurd, Ava L          9 PAQ-HI                    NT    1:50.80        
 -- Henderson, Keely B  10 HICK-HI                   NT         DQ        
      Re-Submerged
 -- Ikemura, Autumn Y   10 AAA-HI               1:43.44         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:41.08  AAA Championship
        1:51.19  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan K  10 HSC-HI               1:21.28    1:22.39 AAA      9  
  2 Tan, Evans T        10 SPL-HI               1:34.24    1:25.96 AAA      7  
  3 Dagdagan, Wreyn H   10 SPL-HI               1:41.73    1:31.24 AAA+     6  
  4 Endo, Kaita         10 SPL-HI               1:34.94    1:34.90 AAA      5  
  5 Wilson, Nathaniel   10 MAN-HI               1:35.90    1:35.20 AAA      4  
  6 Portuondo, Enzo A   10 HSC-HI               1:33.94    1:36.06 AAA      3  
  7 Zairi, Taha         10 KSC-HI               1:41.53    1:37.48 AAA+     2  
  8 Eskin, Kodai S      10 KSC-HI               1:37.00    1:38.44 AAA      1  
  9 James, Kaito C       9 SPL-HI               1:47.30    1:40.73 AAA+   
 10 Davidson, Jake T     9 KSC-HI               1:50.05    1:41.31 AA     
 11 Kim, Ethan M        10 PAQ-HI                    NT    1:43.04 AA     
 12 Garlin, Blake D     10 KSC-HI               1:47.00    1:43.61 AA     
 13 Davidson, Nicholas  10 PAQ-HI               1:49.71    1:43.80 AA     
 14 Lee, Kieran A       10 KSC-HI               1:48.85    1:44.28 AA     
 15 Eskin, Shota J      10 KSC-HI               1:46.61    1:44.49 AA     
 16 Davis, Brahman K     9 KSC-HI               1:38.78    1:44.80 AA     
 17 Greene, John Paul   10 HICK-HI              1:43.83    1:45.29 AA     
 18 Pang, Kailoa K      10 SPL-HI               1:50.57    1:48.95 AA     
 19 Leraand, Torbjorn   10 KSC-HI               1:45.64    1:49.38 AA     
 20 Mazur, Natan M      10 KSC-HI               1:52.57    1:51.77        
 21 Tritle, Thomas F     9 HSC-HI                    NT    1:54.68        
 -- Mottl, Pepi P        9 PAQ-HI               1:40.85         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 11  Women 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:15.64  AAA Championship
        1:23.21  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Grace M    14 KSC-HI               1:09.19    1:12.54 AAA      9  
  2 Phillips, Alexa N   17 AUL-HI               1:11.29    1:13.54 AAA      7  
  3 Zeebe, Andrea M     13 KSC-HI               1:10.14    1:14.79 AAA      6  
  4 Watts, Mackenzie L  14 PAQ-HI               1:16.77    1:15.35 AAA+     5  
  5 Nakaya, Noelani A   14 KSC-HI               1:20.74    1:18.69 AA       4  
  6 Buras, Megan A      16 PAQ-HI               1:22.67    1:20.49 AA       3  
  7 Shaw, Nina K        14 AAA-HI               1:18.68    1:20.81 AA       2  
  8 Colburn, Megan M    17 SPL-HI               1:17.84    1:21.19 AA       1  
  9 Nakaya, Naomi M     13 KSC-HI               1:20.06    1:21.37 AA     
 10 Flanagan, Kai S     13 KSC-HI               1:22.13    1:22.65 AA     
 11 Chismar, Jade L     17 PAQ-HI               1:14.13    1:22.86 AA     
 12 Nelson Langacker,   18 HAQ-HI               1:18.88    1:23.31        
 13 Dolan, Kiera K      15 PCA-HI               1:20.13    1:23.66        
 14 Shiroma, Maile J    13 HSC-HI               1:19.91    1:24.41        
 15 Broderick, Ashley   16 SPL-HI               1:20.18    1:25.95        
 16 Chong Tim, Henna B  13 AUL-HI               1:23.53    1:25.98        
 17 Cabigas, Breeana C  12 PCA-HI               1:22.81    1:26.24        
 18 Schneider, Annelie  17 HSC-HI               1:20.97    1:26.79        
 19 Ogata, Emma M       13 PAQ-HI               1:23.53    1:26.82        
 20 Kawana, Sydney S    13 SPL-HI               1:21.34    1:27.55        
 21 Cabigas, Halee S    15 PCA-HI               1:21.63    1:27.58        
 22 Kau, Sydney W       15 KSC-HI               1:20.50    1:29.99        
 23 Geier, Hudson P     13 AUL-HI               1:23.25    1:30.89        
 24 Mindich, Asha L     15 PAQ-HI               1:38.98    1:34.94        
 -- Ming, Brooke K      14 KSC-HI               1:22.91         NS        
 -- Fujiwara, Jenna K   14 KSC-HI               1:27.35         NS        
 -- Croll, Lauren K     14 KSC-HI               1:16.05         NS        
 -- Bergevin, Emily R   13 AUL-HI               1:20.78         NS        
 -- Henderson, Keely B  10 HICK-HI              2:03.27         NS        
 
Event 12  Men 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
        1:09.51  AAA Championship
        1:16.46  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wong, Casey R       17 MAN-HI               1:12.26    1:13.49 AA       9  
  2 Tanaka, Tytus M     14 AAA-HI               1:14.40    1:13.85 AA       7  
  3 Au, Brandon S       18 MAN-HI               1:13.42    1:14.96 AA       6  
  4 Gough, Rhys G       17 AUL-HI               1:14.93    1:15.19 AA       5  
  5 Clark, Noa B        14 KSC-HI               1:12.97    1:15.39 AA       4  
  6 Chang, Matthew S    15 KSC-HI               1:13.30    1:16.08 AA       3  
  7 Cheung, Luke K      14 KSC-HI               1:14.27    1:16.59          2  
  8 Myers, Thomas D     14 HSC-HI               1:13.42    1:17.37          1  
  9 Shiu, Andre M       15 MAN-HI               1:16.15    1:18.84        
 -- Swartwood, Blaise   14 KSC-HI               1:20.67         NS        
 -- Chong Tim, Hayden   13 AUL-HI               1:18.28         NS        
 
Event 13  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          49.01  AAA Championship
          53.91  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Jada Y         10 SPL-HI                 46.27      42.81 AAA      9  
  2 Kato, Abbie Y       10 KSC-HI                 46.92      46.18 AAA      7  
  3 Misailidis, Tai T   10 KSC-HI                 47.92      47.61 AAA      6  
  4 Aguilera, Ava E     10 PAQ-HI                 49.56      49.42 AA       5  
  5 Ikemura, Autumn Y   10 AAA-HI                 46.75      49.50 AA       4  
  6 Silva, Karisma L    10 HSC-HI                 53.78      49.57 AA       3  
  7 Monahan, Abigail K  10 KSC-HI                 48.52      49.64 AA       2  
  8 Hom, Morgan N        9 SPL-HI                 49.47      49.69 AA       1  
  9 Pizarro, Amelia J   10 AUL-HI                 52.09      49.73 AA     
 10 Fox, Alexandra T    10 KSC-HI                 53.36      49.74 AA     
 11 Webster, Journei N  10 AAA-HI                 49.34      49.77 AA     
 12 Kjeldsen, TaiMana   10 SKA-HI                 49.31      49.91 AA     
 13 Campbell, Hazel P   10 KSC-HI                 57.34      50.83 AA+    
 14 Duchemin, Ann J     10 AAA-HI                 50.13      51.02 AA     
 15 Tritle, Ella M      10 HSC-HI                 51.74      51.15 AA     
 16 Henderson, Keely B  10 HICK-HI                50.23      51.54 AA     
 17 Verderame, Tanya     9 AUL-HI                 51.53      51.84 AA     
 18 Flanagan, Kona K     9 KSC-HI                 59.52      52.22 AA+    
 19 Jiuliano, Jordan M  10 PAQ-HI                 51.44      52.24 AA     
 20 Nishikawa, Kei N    10 PCA-HI                 51.45      52.77 AA     
 21 Reyes, Kaci K       10 PAQ-HI                 51.79      52.92 AA     
 22 Barr, Noelle S       9 MAN-HI                 52.93      53.46 AA     
 23 Tran, Kayla H       10 HSC-HI                 55.79      53.85 AA+    
 24 Greene, Capri H      9 PAQ-HI                 53.29      53.90 AA     
 25 Robinson, Synnove   10 KSC-HI                 50.91      54.26        
 26 Nakama, Tori K      10 SPL-HI                 53.63      54.51        
 27 Jiuliano, Kaitlyn   10 PAQ-HI                 50.87      56.01        
 28 Kaul, Raleigh C     10 AUL-HI                 52.96      56.05        
 29 Morikami, Kiani K    9 PAQ-HI                 54.72      57.20        
 30 Potter, Callie       9 PAQ-HI                 58.66      57.50        
 31 Davidson, Logan L    8 PAQ-HI                 58.55      59.11        
 32 Dela Cruz, Andee B  10 HAQ-HI                 56.95      59.89        
 33 Dang, Ella M        10 SPL-HI                 56.91    1:00.08        
 34 Nishikawa, Callie   10 SPL-HI                 58.55    1:01.29        
 
Event 14  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
          51.24  AAA Championship
          56.37  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan K  10 HSC-HI                 50.96      44.19 AAA      9  
  2 Endo, Kaita         10 SPL-HI                 45.26      45.41 AAA      7  
  3 Wilson, Nathaniel   10 MAN-HI                 50.06      45.84 AAA      6  
  4 Eskin, Kodai S      10 KSC-HI                 55.59      46.59 AAA+     5  
  5 Mazur, Natan M      10 KSC-HI                 49.12      47.41 AAA      4  
  6 Tan, Evans T        10 SPL-HI                 49.58      48.30 AAA      3  
  7 Dagdagan, Wreyn H   10 SPL-HI                 48.62      48.70 AAA      2  
  8 Davidson, Nicholas  10 PAQ-HI                 50.96      49.90 AAA      1  
  9 Zairi, Taha         10 KSC-HI                 52.11      50.21 AAA+   
 10 Garlin, Blake D     10 KSC-HI                 48.28      50.24 AAA    
 11 Yang, Nicholas L     9 HSC-HI                 51.81      50.60 AAA+   
 12 Eskin, Shota J      10 KSC-HI                 55.80      50.92 AAA+   
 13 Lee, Kieran A       10 KSC-HI                 50.94      51.19 AAA    
 14 Davidson, Jake T     9 KSC-HI                 54.37      51.47 AA     
 15 Hinrichs, Jaxon K   10 AUL-HI                 51.30      51.70 AA     
 16 Davis, Brahman K     9 KSC-HI                 50.51      53.52 AA     
 17 Mottl, Pepi P        9 PAQ-HI               1:01.04      54.28 AA+    
 18 Kim, Ethan M        10 PAQ-HI               1:00.45      55.40 AA+    
 19 Portuondo, Enzo A   10 HSC-HI                 53.23      56.27 AA     
 20 Shipman, Kala`i M   10 PAQ-HI                 56.39      57.27        
 21 Tritle, Thomas F     9 HSC-HI                 58.55    1:04.08        
 22 Keaulana, Koanui L   7 HSC-HI               1:04.95    1:05.44        
 -- James, Kaito C       9 SPL-HI                 51.38         NS        
 
Event 15  Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:06.61  AAA Championship
        3:25.25  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Grace M    14 KSC-HI               3:02.67    3:00.24 AAA      9  
  2 Kim, Noelle C       13 PCA-HI               2:56.15    3:00.81 AAA      7  
  3 Tanaka, Elena H     13 PAQ-HI               3:04.76    3:08.79 AA       6  
  4 Zeebe, Andrea M     13 KSC-HI               3:18.59    3:10.05 AA       5  
  5 Nakaya, Noelani A   14 KSC-HI               3:02.96    3:10.31 AA       4  
  6 Tanaka, Kristen S   14 AUL-HI               3:08.79    3:10.40 AA       3  
  7 Kauahi, Kawehi K    13 PAQ-HI                    NT    3:11.46 AA       2  
  8 Cheung, Aerin       14 PAQ-HI               3:09.67    3:13.93 AA       1  
  9 Ikeda, Sarah K      13 PAQ-HI               3:05.85    3:15.51 AA     
 10 Ohashi, Caitlin A   14 AAA-HI               3:06.92    3:18.01 AA     
 11 Bell, Annika R      14 PAQ-HI               3:13.82    3:20.27 AA     
 12 Flanagan, Kai S     13 KSC-HI               3:19.04    3:21.35 AA     
 13 Young, Graci W      13 SPL-HI               3:14.00    3:22.35 AA     
 14 Bender, Sophie      13 PAQ-HI               3:19.18    3:24.58 AA     
 15 Hill, Grace C       14 PCA-HI               3:18.34    3:24.97 AA     
 16 Hoffmann, Leilani   14 PAQ-HI               3:23.41    3:26.60        
 17 Chung, Emma H       13 MAN-HI               3:20.59    3:29.48        
 18 Nakaya, Naomi M     13 KSC-HI               3:24.24    3:31.56        
 19 Patterson, Taila L  13 PAQ-HI               3:46.24    3:37.97        
 20 Chapman, Samantha   14 PAQ-HI               3:20.17    3:38.11        
 -- Ming, Brooke K      14 KSC-HI               3:03.52         NS        
 -- Fujiwara, Jenna K   14 KSC-HI               3:19.09         NS        
 -- Croll, Lauren K     14 KSC-HI               2:52.68         NS        
 
Event 16  Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:02.41  AAA Championship
        3:20.65  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sato, Caden J       14 PCA-HI               2:57.51    2:50.79 AAA      9  
  2 Cheung, Luke K      14 KSC-HI               2:52.22    2:51.72 AAA      7  
  3 Nakatsu, Ken M      13 PAQ-HI               2:44.82    2:53.66 AAA      6  
  4 Tanaka, Tyler H     13 SKA-HI               2:52.94    2:54.39 AAA      5  
  5 Fujimoto, Cole K    14 SPL-HI               2:53.33    2:58.56 AAA      4  
  6 Tanaka, Tytus M     14 AAA-HI               3:14.73    3:00.62 AAA+     3  
  7 Morehart, Jack      14 PAQ-HI               3:02.70    3:01.50 AAA+     2  
  8 Lee, Josh S         13 PAQ-HI               3:05.38    3:02.59 AA       1  
  9 Williams, Ryden M   14 SKA-HI               3:05.31    3:03.24 AA     
 10 Hayashida, Kai J    13 HAQ-HI               2:57.98    3:05.96 AA     
 11 Clark, Noa B        14 KSC-HI               2:59.36    3:06.52 AA     
 12 Loveman, Matai E    13 PAQ-HI               3:07.80    3:07.96 AA     
 13 Kawabata, Kainoa L  14 PAQ-HI               3:04.53    3:10.11 AA     
 14 Lamug, Raffy T      13 HSC-HI               3:15.54    3:16.89 AA     
 15 Isenhower, James P  13 KSC-HI               3:12.26    3:17.48 AA     
 16 Lee, Jake W         13 SPL-HI               3:08.93    3:21.99        
 17 Watanabe, Riki M    13 HSC-HI               3:14.43    3:23.02        
 18 Tseu, Grant A       14 AUL-HI               3:19.89    3:23.68        
 -- Swartwood, Blaise   14 KSC-HI               2:56.41         NS        
 -- Tran, Dylan S       14 BOWS-HI              3:09.15         NS        
 -- Chong Tim, Hayden   13 AUL-HI               3:04.61         NS        
 
Event 17  Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        3:06.61  AAA Championship
        3:25.25  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Iwamoto, Reyna A    16 PCA-HI               3:08.03    3:07.07 AA       9  
  2 Cayabyab, Alana G   15 SKA-HI               3:13.01    3:13.67 AA       7  
  3 Ching, Malia M      15 PAQ-HI               3:18.61    3:20.71 AA       6  
  4 Wong, Jenna W       15 BOWS-HI              3:43.90    3:24.81 AA+      5  
  5 Endo, Aina          15 SPL-HI               3:23.23    3:25.04 AA       4  
  6 Kau, Sydney W       15 KSC-HI               3:22.94    3:30.16          3  
  7 Warren, Jadee K     16 SPL-HI               3:18.60    3:31.42          2  
  8 Mindich, Asha L     15 PAQ-HI               3:16.56    3:43.29          1  
 -- Oshiro, Kelsey G    15 PAQ-HI               3:24.01         NS        
 
Event 18  Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
        2:56.31  AAA Championship
        3:13.93  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wells, Cameron C    15 HAQ-HI               2:54.58    2:54.19 AAA      9  
  2 Chang, Matthew S    15 KSC-HI               2:58.07    2:57.88 AA       7  
  3 Babcock, Xander R   15 AAA-HI               2:53.92    2:58.15 AA       6  
  4 Pena, Rui K         16 SPL-HI               3:01.20    3:01.21 AA       5  
  5 Dane, Noah          15 PAQ-HI               2:56.76    3:01.81 AA       4  
  6 Nitao, Tom P        15 PAQ-HI               3:07.91    3:06.65 AA       3  
  7 Wilson, Jonathan D  15 MAN-HI               3:09.98    3:09.79 AA       2  
  8 Ishimi, Jase T      16 MAN-HI               3:11.96    3:12.30 AA       1  
  9 Hanaoka, Brendan S  16 BOWS-HI              3:04.24    3:22.06        
 -- Takai, Matthew J    16 PCA-HI               2:30.23         NS        
 -- Thompson, Dane K    16 BOWS-HI              2:55.19         NS        
 
Event 19  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:22.93  AAA Championship
        1:31.22  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webster, Journei N  10 AAA-HI               1:10.24    1:08.36 AAA      9  
  2 Monahan, Abigail K  10 KSC-HI               1:15.35    1:13.19 AAA      7  
  3 Pizarro, Amelia J   10 AUL-HI               1:19.52    1:15.91 AAA      6  
  4 Jiuliano, Jordan M  10 PAQ-HI               1:17.16    1:16.01 AAA      5  
  5 Nishikawa, Kei N    10 PCA-HI               1:22.59    1:16.16 AAA      4  
  6 Campbell, Hazel P   10 KSC-HI               1:26.25    1:17.65 AAA+     3  
  7 Lee, Jada Y         10 SPL-HI               1:20.23    1:17.98 AAA      2  
  8 Silva, Karisma L    10 HSC-HI               1:24.67    1:19.02 AAA+     1  
  9 Verderame, Tanya     9 AUL-HI               1:18.95    1:19.97 AAA    
 10 Barthel, Keala L     9 AUL-HI               1:29.30    1:21.86 AAA+   
 11 Robinson, Synnove   10 KSC-HI               1:25.53    1:22.82 AAA+   
 12 Kato, Abbie Y       10 KSC-HI               1:30.71    1:22.83 AAA+   
 13 Ikemura, Autumn Y   10 AAA-HI               1:29.24    1:24.64 AA     
 14 Tran, Kayla H       10 HSC-HI               1:27.94    1:25.97 AA     
 15 Aguilera, Ava E     10 PAQ-HI               1:27.92    1:26.16 AA     
 16 Barr, Noelle S       9 MAN-HI               1:27.60    1:27.33 AA     
 17 Duchemin, Ann J     10 AAA-HI               1:30.52    1:27.37 AA     
 18 Barrot, Brooklyn L   9 UN-HI                1:25.22    1:27.61 AA     
 19 Diaz, Samantha M     9 UN-HI                1:26.61    1:28.34 AA     
 20 Tritle, Ella M      10 HSC-HI               1:25.85    1:28.52 AA     
 21 Misailidis, Tai T   10 KSC-HI               1:28.36    1:28.71 AA     
 22 Dela Cruz, Andee B  10 HAQ-HI               1:31.08    1:29.58 AA     
 23 Schroeder, Lisa A    9 SPL-HI               1:30.02    1:30.00 AA     
 24 Nishikawa, Callie   10 SPL-HI               1:28.96    1:30.61 AA     
 25 Hurd, Ava L          9 PAQ-HI               1:28.21    1:31.89        
 26 Nakama, Tori K      10 SPL-HI               1:27.89    1:32.01        
 27 Kjeldsen, TaiMana   10 SKA-HI               1:32.63    1:32.23        
 28 Kaul, Raleigh C     10 AUL-HI               1:29.67    1:32.49        
 29 Morikami, Kiani K    9 PAQ-HI               1:28.54    1:32.63        
 30 Kaneshiro, Sierra   10 HSC-HI               1:30.43    1:32.64        
 31 Jiuliano, Kaitlyn   10 PAQ-HI               1:24.41    1:32.81        
 32 Hom, Morgan N        9 SPL-HI               1:30.81    1:35.58        
 -- Dang, Ella M        10 SPL-HI               1:30.75         NS        
 
Event 20  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
        1:25.68  AAA Championship
        1:34.25  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan K  10 HSC-HI               1:09.97    1:08.40 AAA      9  
  2 Tan, Evans T        10 SPL-HI               1:20.43    1:15.90 AAA      7  
  3 Endo, Kaita         10 SPL-HI               1:15.86    1:16.19 AAA      6  
  4 Dagdagan, Wreyn H   10 SPL-HI               1:19.11    1:19.54 AAA      5  
  5 Wilson, Nathaniel   10 MAN-HI               1:19.87    1:19.96 AAA      4  
  6 Yamashiroya, Noa A   9 HSC-HI               1:23.34    1:21.09 AAA      3  
  7 James, Kaito C       9 SPL-HI               1:31.30    1:22.18 AAA+     2  
  8 Portuondo, Enzo A   10 HSC-HI               1:23.22    1:22.30 AAA      1  
  9 Kim, Ethan M        10 PAQ-HI               1:25.13    1:23.13 AAA    
 10 Davidson, Nicholas  10 PAQ-HI               1:30.32    1:23.72 AAA+   
 11 Hinrichs, Jaxon K   10 AUL-HI               1:30.13    1:24.11 AAA+   
 12 Zairi, Taha         10 KSC-HI               1:21.79    1:24.44 AAA    
 13 Davis, Brahman K     9 KSC-HI               1:22.44    1:25.01 AAA    
 14 Eskin, Shota J      10 KSC-HI               1:23.10    1:27.09 AA     
 15 Garlin, Blake D     10 KSC-HI               1:26.32    1:27.63 AA     
 16 Keaulana, Koanui L   7 HSC-HI               1:28.59    1:28.61 AA     
 17 Lee, Kieran A       10 KSC-HI               1:26.46    1:29.02 AA     
 18 Shipman, Kala`i M   10 PAQ-HI               1:38.41    1:30.42 AA+    
 19 Tritle, Thomas F     9 HSC-HI               1:31.05    1:31.53 AA     
 20 Mottl, Pepi P        9 PAQ-HI               1:27.16    1:32.33 AA     
 21 Pang, Kailoa K      10 SPL-HI               1:34.35    1:33.31 AA+    
 22 Greene, John Paul   10 HICK-HI              1:31.98    1:34.20 AA     
 23 Leraand, Torbjorn   10 KSC-HI               1:39.17    1:35.76        
 24 Mazur, Natan M      10 KSC-HI               1:27.41    1:36.10        
 25 Yang, Nicholas L     9 HSC-HI               1:51.14    1:36.33        
 
Event 21  Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:43.71  AAA Championship
        3:00.08  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Monahan, Grace M    14 KSC-HI               2:23.41    2:32.70 AAA      9  
  2 Zeebe, Andrea M     13 KSC-HI               2:32.71    2:39.42 AAA      7  
  3 Watts, Mackenzie L  14 PAQ-HI               2:45.62    2:40.86 AAA+     6  
  4 Tanaka, Elena H     13 PAQ-HI               2:39.24    2:40.94 AAA      5  
  5 Nakaya, Noelani A   14 KSC-HI               2:44.69    2:47.36 AA       4  
  6 Flanagan, Kai S     13 KSC-HI               2:41.95    2:48.25 AA       3  
  7 Hoffmann, Leilani   14 PAQ-HI               2:42.42    2:49.62 AA       2  
  8 Reed, Hannah L      14 HSC-HI               2:54.63    2:51.23 AA       1  
  9 Silva, Kamaira K    13 SKA-HI               2:52.52    2:51.24 AA     
 10 Cheung, Aerin       14 PAQ-HI               2:45.52    2:51.38 AA     
 11 Gervais, Xochi L    13 HAQ-HI               2:56.97    2:51.65 AA     
 12 Nakaya, Naomi M     13 KSC-HI               2:52.10    2:52.03 AA     
 13 Tanaka, Kristen S   14 AUL-HI               2:47.44    2:52.24 AA     
 14 Ikeda, Sarah K      13 PAQ-HI               2:55.72    2:55.43 AA     
 15 Ohashi, Caitlin A   14 AAA-HI               2:51.56    2:56.62 AA     
 16 Toyofuku, Cienna N  14 SPL-HI               2:53.23    2:57.17 AA     
 17 Nee, Malie K        13 HSC-HI               2:49.83    2:57.75 AA     
 18 Kauahi, Kawehi K    13 PAQ-HI               2:56.03    2:57.89 AA     
 19 Chapman, Samantha   14 PAQ-HI               2:52.64    2:58.21 AA     
 20 Shaw, Nina K        14 AAA-HI               2:57.76    2:58.72 AA     
 21 Bender, Sophie      13 PAQ-HI               2:59.54    2:58.79 AA     
 22 Shiroma, Maile J    13 HSC-HI               2:58.68    2:59.35 AA     
 23 Holm, Gabby R       13 PAQ-HI               2:58.47    3:00.13        
 24 Oishi, Maya C       14 HAQ-HI               3:00.69    3:01.27        
 25 Chong Tim, Henna B  13 AUL-HI               2:56.05    3:03.33        
 26 Hill, Grace C       14 PCA-HI               2:58.32    3:03.78        
 27 Ogata, Emma M       13 PAQ-HI               2:58.79    3:05.03        
 28 Kawana, Sydney S    13 SPL-HI               2:58.08    3:06.33        
 29 Bell, Annika R      14 PAQ-HI               2:58.27    3:08.07        
 30 Geier, Hudson P     13 AUL-HI               2:54.87    3:09.48        
 31 Patterson, Taila L  13 PAQ-HI               2:54.98    3:10.81        
 -- Fujiwara, Jenna K   14 KSC-HI               2:49.91         NS        
 -- Ming, Brooke K      14 KSC-HI               2:46.65         NS        
 -- Kim, Noelle C       13 PCA-HI               2:43.34         NS        
 -- Low, Natalie        13 HSC-HI               2:41.85         NS        
 -- Croll, Lauren K     14 KSC-HI               2:43.45         NS        
 -- Jones, Colette L    13 PAQ-HI               2:47.26         NS        
 
Event 22  Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:38.97  AAA Championship
        2:54.86  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nakatsu, Ken M      13 PAQ-HI               2:32.02    2:31.55 AAA      9  
  2 Sato, Caden J       14 PCA-HI               2:37.22    2:34.73 AAA      7  
  3 Tanaka, Tytus M     14 AAA-HI               2:39.25    2:37.83 AAA+     6  
  4 Hayashida, Kai J    13 HAQ-HI               2:42.25    2:38.03 AAA+     5  
  5 Clark, Noa B        14 KSC-HI               2:37.81    2:38.16 AAA      4  
  6 Cheung, Luke K      14 KSC-HI               2:41.68    2:38.58 AAA+     3  
  7 Williams, Ryden M   14 SKA-HI               2:35.48    2:40.20 AA       2  
  8 Loveman, Matai E    13 PAQ-HI               2:34.91    2:41.52 AA       1  
  9 Tanaka, Tyler H     13 SKA-HI               2:42.06    2:44.24 AA     
 10 Beaton, Briscoe K   13 KSC-HI               2:52.90    2:44.99 AA     
 11 Kajihiro, Yoshi M   14 SPL-HI               2:43.68    2:46.11 AA     
 12 Chung, Pono D       14 PCA-HI               2:43.30    2:48.72 AA     
 13 Kawabata, Kainoa L  14 PAQ-HI               2:45.54    2:49.91 AA     
 14 Morehart, Jack      14 PAQ-HI               2:46.89    2:50.37 AA     
 15 Siarot, Marcus L    14 SPL-HI               2:53.59    2:50.51 AA     
 16 Lee, Josh S         13 PAQ-HI               2:50.90    2:53.32 AA     
 17 Isenhower, James P  13 KSC-HI               2:53.24    2:55.44        
 18 McSweeny, Lucas M   13 SKA-HI               2:53.45    2:56.23        
 19 Lamug, Raffy T      13 HSC-HI               2:50.89    2:57.87        
 20 Ishimi, Dillon J    13 MAN-HI               2:54.86    2:57.96        
 21 Tseu, Grant A       14 AUL-HI               3:20.73    2:59.24        
 -- Swartwood, Blaise   14 KSC-HI               2:35.39         NS        
 -- Chong Tim, Hayden   13 AUL-HI               2:46.64         NS        
 -- Tran, Dylan S       14 BOWS-HI              2:58.64         NS        
 
Event 23  Girls 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:41.79  AAA Championship
        2:57.97  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Iwamoto, Reyna A    16 PCA-HI               2:36.15    2:42.86 AA       9  
  2 Kaneshiro, Chelsea  16 SPL-HI               2:46.83    2:44.50 AA       7  
  3 Ching, Malia M      15 PAQ-HI               2:48.97    2:48.96 AA       6  
  4 Cayabyab, Alana G   15 SKA-HI               2:49.74    2:53.02 AA       5  
  5 Okuma, Megan T      16 PCA-HI               2:46.77    2:54.49 AA       4  
  6 Oshiro, Kelsey G    15 PAQ-HI               2:44.30    2:56.54 AA       3  
  7 Hoesel, Maddie K    15 SKA-HI               2:55.93    2:58.48          2  
  8 Oshiro, Kimi A      15 SPL-HI               2:56.10    3:00.27          1  
  9 Dagdagan, Noelle S  16 SPL-HI               2:48.98    3:00.39        
 10 Broderick, Ashley   16 SPL-HI               2:54.56    3:00.74        
 11 Kau, Sydney W       15 KSC-HI               2:56.00    3:05.73        
 12 Dolan, Kiera K      15 PCA-HI               3:02.71    3:06.88        
 -- Oh, LeAnn R         15 MAN-HI               2:55.84         NS        
 
Event 24  Boys 15-16 200 LC Meter IM
===============================================================================
        2:28.87  AAA Championship
        2:43.75  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Matthew S    15 KSC-HI               2:31.89    2:33.81 AA       9  
  2 Wells, Cameron C    15 HAQ-HI               2:26.08    2:34.00 AA       7  
  3 Nitao, Tom P        15 PAQ-HI               2:39.71    2:38.30 AA       6  
  4 Dane, Noah          15 PAQ-HI               2:40.28    2:38.68 AA       5  
  5 Babcock, Xander R   15 AAA-HI               2:35.46    2:39.29 AA       4  
  6 Icari, Mathew T     15 HAQ-HI               2:33.77    2:39.84 AA       3  
  7 Honda, Pierce M     16 HSC-HI               2:43.51    2:41.85 AA       2  
  8 Okumura, Hunter K   15 HAQ-HI               2:43.12    2:50.04          1  
 -- Hanaoka, Brendan S  16 BOWS-HI              2:37.20         NS        
 -- Takai, Matthew J    16 PCA-HI               2:22.43         NS        
 
Event 25  Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:24.60  AAA Championship
        3:45.06  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Webster, Journei N  10 AAA-HI               3:01.97    2:56.06 AAA      9  
  2 Monahan, Abigail K  10 KSC-HI               3:01.99    3:03.54 AAA      7  
  3 Pizarro, Amelia J   10 AUL-HI               3:14.06    3:03.81 AAA      6  
  4 Nishikawa, Kei N    10 PCA-HI               3:15.51    3:06.11 AAA      5  
  5 Lee, Jada Y         10 SPL-HI               3:13.28    3:13.53 AAA      4  
  6 Campbell, Hazel P   10 KSC-HI               3:31.76    3:14.22 AAA+     3  
  7 Kato, Abbie Y       10 KSC-HI               3:34.91    3:18.86 AAA+     2  
  8 Silva, Karisma L    10 HSC-HI               3:34.80    3:23.54 AAA+     1  
  9 Jiuliano, Jordan M  10 PAQ-HI               3:49.64    3:25.32 AA+    
 10 Reyes, Kaci K       10 PAQ-HI               3:36.01    3:25.74 AA     
 11 Misailidis, Tai T   10 KSC-HI               3:39.86    3:27.32 AA     
 12 Robinson, Synnove   10 KSC-HI               3:23.37    3:28.33 AA     
 13 Ikemura, Autumn Y   10 AAA-HI               3:27.18    3:30.28 AA     
 14 Barthel, Keala L     9 AUL-HI               3:39.88    3:31.06 AA     
 15 Tran, Kayla H       10 HSC-HI               3:26.83    3:34.83 AA     
 16 Duchemin, Ann J     10 AAA-HI               3:32.68    3:35.45 AA     
 17 Canevari, Gemma L    9 AUL-HI               3:35.25    3:36.08 AA     
 18 Barr, Noelle S       9 MAN-HI               3:36.51    3:37.55 AA     
 19 Aguilera, Ava E     10 PAQ-HI               3:33.65    3:38.20 AA     
 20 Fox, Alexandra T    10 KSC-HI               3:46.78    3:40.20 AA+    
 21 Nishikawa, Callie   10 SPL-HI               3:32.02    3:41.74 AA     
 22 Hom, Morgan N        9 SPL-HI               3:47.93    3:42.39 AA+    
 23 Kaul, Raleigh C     10 AUL-HI               4:10.53    3:44.58 AA+    
 24 Barrot, Brooklyn L   9 UN-HI                     NT    3:46.23        
 25 Tritle, Ella M      10 HSC-HI               3:32.56    3:46.70        
 
Event 26  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
        3:35.63  AAA Championship
        3:57.19  AA Invitational
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DeGalicia, Ethan K  10 HSC-HI               3:13.26    2:53.75 AAA      9  
  2 Tan, Evans T        10 SPL-HI               3:06.79    3:09.34 AAA      7  
  3 Dagdagan, Wreyn H   10 SPL-HI               3:29.75    3:14.71 AAA      6  
  4 Eskin, Kodai S      10 KSC-HI               3:18.21    3:16.13 AAA      5  
  5 Wilson, Nathaniel   10 MAN-HI               3:19.46    3:19.28 AAA      4  
  6 Zairi, Taha         10 KSC-HI               3:13.17    3:19.56 AAA      3  
  7 Endo, Kaita         10 SPL-HI               3:19.69    3:19.75 AAA      2  
  8 Davis, Brahman K     9 KSC-HI               3:17.33    3:26.06 AAA      1  
  9 Garlin, Blake D     10 KSC-HI               3:32.02    3:27.61 AAA    
 10 Davidson, Nicholas  10 PAQ-HI               3:49.98    3:28.80 AAA+   
 11 Eskin, Shota J      10 KSC-HI               3:31.29    3:28.96 AAA    
 12 Mazur, Natan M      10 KSC-HI               3:47.81    3:39.07 AA     
 13 Hinrichs, Jaxon K   10 AUL-HI                    NT    3:40.68 AA     
 14 Mottl, Pepi P        9 PAQ-HI               3:44.06    3:43.40 AA     
 15 Davidson, Jake T     9 KSC-HI               3:33.78    3:44.76 AA     
 16 James, Kaito C       9 SPL-HI               3:27.28    3:47.24 AA     
 17 Leraand, Torbjorn   10 KSC-HI               3:46.51    3:58.42        
 
Event 27  Women 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        4:21.44  AAA Championship
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'            4:32.06    4:35.39         18  
     1) Oshiro, Kimi A 15               2) Kaneshiro, Chelsea N 16        
     3) Toyofuku, Cienna N 14           4) Colburn, Megan M 17            
  2 Pearl City Aquatics-HI  'A'                 4:31.33    4:47.59         14  
     1) Okuma, Megan T 16               2) Hill, Grace C 14               
     3) Dolan, Kiera K 15               4) Iwamoto, Reyna A 16            
  3 Manoa Aquatics-HI  'A'                      4:33.52    5:13.49         12  
     1) Oh, LeAnn R 15                  2) Chung, Emma H 13               
     3) Chung, Sarah H 16               4) Fu, Caitlyn Y 16               
 -- Splash Aquatics - Makiki-HI  'B'            5:04.00         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Mabe, Aarin A 13                2) Dagdagan, Noelle S 16          
     3) Broderick, Ashley L 16          4) Young, Graci W 13              
 
Event 28  Men 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
        3:56.76  AAA Championship
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Manoa Aquatics-HI  'A'                      3:54.21    4:08.22         18  
     1) Shiu, Edmund M 17               2) Wong, Casey R 17               
     3) Au, Brandon S 18                4) Hwang, Dong Hyeon 17           
  2 Hilo Aquatic-HI  'A'                        4:11.02    4:10.95         14  
     1) Icari, Mathew T 15              2) Hayashida, Kai J 13            
     3) Okumura, Hunter K 15            4) Wells, Cameron C 15            
  3 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'         4:27.66    4:25.43         12  
     1) Honda, Pierce M 16              2) Watanabe, Riki M 13            
     3) Lamug, Raffy T 13               4) Saito, Aaron J 15              
  4 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'            4:31.92    4:30.40         10  
     1) Siarot, Marcus L 14             2) Fujimoto, Cole K 14            
     3) Lee, Jake W 13                  4) Pena, Rui K 16                 
  5 Manoa Aquatics-HI  'C'                           NT    4:32.92          8  
     1) Shiu, Andre M 15                2) Ishimi, Jase T 16              
     3) Samala, Ayden J 14              4) Ngo, Kevin 17                  
  6 Manoa Aquatics-HI  'B'                           NT    4:34.05          6  
     1) Wilson, Jonathan D 15           2) Wong, Justin H 17              
     3) Kamehiro, Kevin M 15            4) Taba, Adam M 15                
 
Event 29  Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Punahou Aquatics-HI  'A'                         NT    5:47.81         18  
     1) Jiuliano, Jordan M 10           2) Jiuliano, Kaitlyn K 10         
     3) Aguilera, Ava E 10              4) Morikami, Kiani K 9            
  2 Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'         6:46.89    5:51.01         14  
     1) Alexander, Phoebe M 9           2) Kaneshiro, Sierra C 10         
     3) Tritle, Ella M 10               4) Silva, Karisma L 10            
  3 Punahou Aquatics-HI  'B'                         NT    5:58.77         12  
     1) Hurd, Ava L 9                   2) Wagner, Madeleine R 10         
     3) Greene, Capri H 9               4) Reyes, Kaci K 10               
 -- Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'            5:55.12         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Lee, Jada Y 10                  2) Schroeder, Lisa A 9            
     3) Colburn, Rebecca S 10           4) Nakama, Tori K 10              
 
Event 30  Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Splash Aquatics - Makiki-HI  'A'            5:32.41    5:15.76         18  
     1) Dagdagan, Wreyn H 10            2) Tan, Evans T 10                
     3) James, Kaito C 9                4) Endo, Kaita 10                 
  2 Punahou Aquatics-HI  'A'                         NT    5:57.23         14  
     1) Kim, Ethan M 10                 2) Davidson, Nicholas K 10        
     3) Shipman, Kala`i M 10            4) Mottl, Pepi P 9                
 -- Hawaii Swimming Club - Oahu-HI  'A'         4:43.39         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Portuondo, Enzo A 10            2) Yamashiroya, Noa A 9           
     3) Keaulana, Koanui L 7            4) DeGalicia, Ethan K 10