Hawaii Swimming
2018 HI Oahu Age Group Meet - 2/23/2019
Results::Session01::Session02
TM File
Event 1  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:05.49  11-12 AGWZ
        5:39.17  11-12 AAA HI Championship
        6:13.66  11-12 AA HI Invitational
        6:48.16  11-12 A
        7:22.65  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lurito, Kyra              12 KSC-HI               5:19.16    5:17.25 AAA    
  2 Centra, Nikki             12 KSC-HI               5:10.63    5:19.72 AAA    
 
Event 1  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        4:45.79  13-14 AGWZ
        5:07.51  13-14 AAA HI Championship
        5:38.82  13-14 AA HI Invitational
        6:10.15  13-14 A
        6:41.47  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flanagan, Kai             13 KSC-HI               4:42.81    4:46.51 AAA    
 
Event 1  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
        5:00.59  11-12 AGWZ
        6:01.22  11-12 AAA HI Championship
        6:37.91  11-12 AA HI Invitational
        7:14.61  11-12 A
        7:51.32  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lerner, Alex              12 AUL-HI               5:13.98    5:11.68 AAA    
 
Event 1  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:01.37  13-14 AAA HI Championship
        5:32.08  13-14 AA HI Invitational
        6:02.80  13-14 A
        6:33.51  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beaton, Briscoe           14 KSC-HI               4:29.73    4:26.33 AAA    
C - Division  
  1 Taufahema, Josh           13 IOL-HI                    NT    4:54.75 AAA    
 
Event 1  Men 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
        4:46.83  15-18 AAA HI Championship
        5:16.09  15-18 AA HI Invitational
        5:45.35  15-18 A
        6:14.61  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 West, Kai                 16 AUL-HI               4:53.80    4:25.85 AAA+   
 
Event 3  Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.51  10 AAA HI Championship
        1:19.90  10 AA HI Invitational
        1:27.29  10 A
        1:34.69  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Otaka, Landri             10 PCA-HI               1:25.68    1:25.72 A      
C - Division  
  1 Ladd, Elaina              10 HICK-HI              1:38.67    1:32.68 B+     
 
Event 3  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:12.51  11-12 AAA HI Championship
        1:19.90  11-12 AA HI Invitational
        1:27.29  11-12 A
        1:34.69  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yasumi, Sala              12 KSC-HI               1:03.86    1:03.47 AAA    
  2 Swartwood, Belise         12 KSC-HI               1:06.07    1:05.18 AAA    
  3 Tomisa, Jayz              12 HSC-HI               1:09.88    1:11.50 AAA    
  4 Lee, Jada                 11 SPL-HI               1:11.62    1:11.70 AAA    
  5 Pang, Sydne               12 PAQ-HI               1:10.94    1:13.82 AA     
  6 Soltis, Chloe             11 PAQ-HI               1:17.32    1:15.41 AA     
  7 Reyes, Kaci               11 PAQ-HI               1:13.98    1:16.03 AA     
  8 Henderson, Keely          11 HICK-HI              1:18.77    1:16.77 AA     
  9 Ikemura, Autumn           11 AAA-HI               1:17.13    1:17.67 AA     
A - Division  
  1 Jiuliano, Kaitlyn         11 PAQ-HI               1:20.70    1:21.07 A      
  2 Henderson, Ida            11 HICK-HI              1:23.39    1:21.63 A      
  3 Kao, Emi                  12 PAQ-HI               1:21.74    1:22.15 A      
  4 Duchemin, Ann             11 AAA-HI               1:21.97    1:22.18 A      
  5 Oseto, Hanabi             11 HSC-HI               1:23.57    1:22.65 A      
  6 Price, Jillian            12 AUL-HI               1:26.38    1:23.40 A      
  7 Jacobsen, Ava             11 KSC-HI               1:26.62    1:24.35 A      
  8 Dill, Emery               12 AUL-HI               1:27.03    1:24.94 A      
  9 Kaneshiro, Sierra         11 HSC-HI               1:26.95    1:26.98 A      
 10 Ress, Fiona               12 AUL-HI               1:27.00    1:27.73 B      
 11 Jackson, Nama             11 AAA-HI               1:25.99    1:31.20 B      
C - Division  
  1 Kaul, Raleigh             11 AUL-HI               1:29.10    1:23.51 A+     
  2 Lum, Tamara               11 IOL-HI               1:28.04    1:24.80 A+     
  3 Chu, Jerzee Ay-vah        11 KSC-HI               1:32.15    1:28.09 B      
 
Event 4  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
        1:15.18  11-12 AAA HI Championship
        1:22.84  11-12 AA HI Invitational
        1:30.51  11-12 A
        1:38.16  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yoo, Ryley                12 IOL-HI               1:04.49    1:02.50 AAA    
  2 DeGalicia, Ethan          11 HSC-HI               1:02.71    1:03.64 AAA    
  3 Tan, Evans                11 SPL-HI               1:09.53    1:07.90 AAA    
  4 Canevari, Gabe            12 AUL-HI               1:13.96    1:12.39 AAA    
  5 Vae'ena, Kian             12 Sun-shine-HI         1:15.97    1:13.10 AAA+   
  6 Endo, Kaita               11 SPL-HI               1:14.00    1:13.71 AAA    
  7 Radio, Eli                12 AUL-HI               1:16.63    1:15.57 AA     
  8 Tadaki, Randen            12 AAA-HI               1:14.69    1:16.05 AA     
  9 Eskin, Kodai              11 KSC-HI               1:13.54    1:16.37 AA     
 10 Saulez, Anthony           12 PAQ-HI               1:16.65    1:17.58 AA     
 11 Gough, Greyson            12 KSC-HI               1:18.36    1:18.44 AA     
 12 Godsey, Zachary           11 PAQ-HI               1:21.68    1:19.23 AA     
 13 Garlin, Blake             11 KSC-HI               1:15.23    1:20.25 AA     
A - Division  
  1 Kenessey, Payton          11 AAA-HI               1:29.97    1:24.28 A      
  2 Kamai, Alex               11 AUL-HI               1:26.79    1:24.70 A      
  3 Kidani, Cade              11 PAQ-HI               1:23.38    1:24.79 A      
  4 Asencios, Jacob           11 AAA-HI               1:27.67    1:29.82 A      
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:26.89  11-12 AGWZ
        2:47.16  11-12 AAA HI Championship
        3:04.13  11-12 AA HI Invitational
        3:21.10  11-12 A
        3:38.07  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nishikawa, Kei            11 PCA-HI               2:37.47    2:38.91 AAA    
C - Division  
  1 Monahan, Mia              12 KSC-HI                    NT    2:45.00 AAA    
  2 Monahan, Abigail          11 KSC-HI                    NT    2:45.21 AAA    
  3 Ellison, Kyla             12 AAA-HI                    NT    2:47.83 AA     
  4 Zeebe, Johanna            11 KSC-HI                    NT    2:47.99 AA     
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:15.89  13-14 AGWZ
        2:32.06  13-14 AAA HI Championship
        2:47.52  13-14 AA HI Invitational
        3:02.98  13-14 A
        3:18.44  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakaya, Naomi             14 KSC-HI               2:13.99    2:15.32 AGWZ   
  2 Kong, Tehani              14 AUL-HI               2:15.92    2:20.33 AAA    
  3 Jiang, Christie           14 KSC-HI               2:18.55    2:23.35 AAA    
  4 Tanaka, Elena             14 PAQ-HI               2:11.34    2:24.31 AAA    
  5 Kawana, Sydney            13 SPL-HI               2:35.72    2:38.27 AA     
  6 Ozment, Alexa             13 HSC-HI               2:38.18    2:38.45 AA     
A - Division  
  1 Reha, Tenley              14 KSC-HI               2:59.39    2:53.54 A      
  2 Sumida, Ari               13 HSC-HI               2:55.46    2:57.53 A      
  3 Robertson, Camille        13 KSC-HI               2:58.65    2:59.05 A      
C - Division  
  1 Chong, Cassie             13 SPL-HI               3:13.04    3:00.72 A+     
 
Event 5  Women 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:32.06  15-18 AAA HI Championship
        2:47.52  15-18 AA HI Invitational
        3:02.98  15-18 A
        3:18.44  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Takashige, Kaya           16 HSC-HI               2:10.73    2:12.46 AAA    
  2 Domingo, Mikaila          16 HSC-HI               2:11.51    2:12.95 AAA    
  3 Nakaya, Noelani           15 KSC-HI               2:12.97    2:13.90 AAA    
  4 Sasaki, Kyrie             16 PAQ-HI               2:11.95    2:19.35 AAA    
  5 Mobley, Josie             16 PAQ-HI               2:15.78    2:22.29 AAA    
  6 Kaneshiro, Chelsea        17 SPL-HI               2:20.98    2:29.28 AAA    
  7 Fujiwara, Jenna           15 KSC-HI               2:20.52    2:36.25 AA     
 
Event 5  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:26.49  11-12 AGWZ
        2:52.33  11-12 AAA HI Championship
        3:09.82  11-12 AA HI Invitational
        3:27.30  11-12 A
        3:44.79  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilson, Nathaniel         11 MAN-HI               2:54.62    3:08.69 AA     
C - Division  
  1 Zairi, Taha               11 KSC-HI                    NT    2:57.18 AA     
  2 Chung, Deion              11 MAN-HI                    NT    3:08.66 AA     
  3 Lee, Kieran               11 KSC-HI                    NT    3:14.58 A      
  4 Eskin, Shota              11 KSC-HI                    NT    3:21.16 A      
 
Event 5  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:07.49  13-14 AGWZ
        2:26.09  13-14 AAA HI Championship
        2:40.95  13-14 AA HI Invitational
        2:55.81  13-14 A
        3:10.67  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakatsu, Ken              14 PAQ-HI               2:07.01    2:09.12 AAA    
  2 Swartwood, Blaise         14 KSC-HI               2:06.39    2:09.50 AAA    
  3 Lee, Jake                 14 SPL-HI               2:24.03    2:24.09 AAA    
  4 Ishimi, Dillon            14 MAN-HI               2:22.69    2:26.69 AA     
  5 Ruelas, Samuel            13 KSC-HI               2:27.42    2:27.25 AA     
  6 Tsuji, Taro               13 UNKSC-HI             2:33.73    2:33.27 AA     
A - Division  
  1 Robinson, Knut            13 KSC-HI               2:47.37    2:44.57 A      
C - Division  
  1 King, Andrew              13 UNKSC-HI                  NT    3:06.89 B      
 
Event 5  Men 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.41  15-18 AAA HI Championship
        2:31.41  15-18 AA HI Invitational
        2:45.40  15-18 A
        2:59.41  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Carlson, Noah             18 KSC-HI               1:53.95    1:54.92 AAA    
  2 Sakamoto, Ray             16 PAQ-HI               1:57.14    2:00.28 AAA    
  3 Lyon, James               16 AUL-HI               1:56.96    2:00.85 AAA    
  4 Caps, Tom                 15 AUL-HI               2:02.64    2:03.96 AAA    
  5 Saito, Aaron              16 HSC-HI               1:58.58    2:04.12 AAA    
  7 Delgadillo, Sam           16 KSC-HI               2:04.71    2:05.56 AAA    
  8 Chang, Matthew            15 KSC-HI               2:01.37    2:06.90 AAA    
  9 Lee, Walter               18 IOL-HI               1:59.85    2:07.09 AAA    
  6 Nakaya, Nicholas          17 KSC-HI               2:01.03         DQ        
      Re-Submerged
C - Division  
  1 Taba, Adam                16 MAN-HI               2:49.49    2:29.79 AA+    
 
Event 5  Men 19 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
        2:17.41  19&O AAA HI Championship
        2:31.41  19&O AA HI Invitational
        2:45.40  19&O A
        2:59.41  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Rodriguez, Angel          19 IOL-HI               2:00.77    2:09.66 AAA    
 
Event 7  Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.29  10 AGWZ
          31.14  10 AAA HI Championship
          34.32  10 AA HI Invitational
          37.51  10 A
          40.69  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Fliss, Julez              10 HSC-HI                 33.65     X33.06 AA     
A - Division  
  1 Hurd, Ava                 10 PAQ-HI                 36.32      35.62 A      
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.29  11-12 AGWZ
          31.14  11-12 AAA HI Championship
          34.32  11-12 AA HI Invitational
          37.51  11-12 A
          40.69  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yasumi, Sala              12 KSC-HI                 28.44      28.60 AAA    
  2 Webster, Journei          11 AAA-HI                 29.45      29.35 AAA    
  3 Lurito, Kyra              12 KSC-HI                 29.53      29.69 AAA    
  4 Jiuliano, Jordan          11 PAQ-HI                 30.90      30.66 AAA    
  4 Imai, Aeryn               11 SPL-HI                 31.42      30.66 AAA+   
  6 Lee, Jada                 11 SPL-HI                 31.81      30.96 AAA+   
  7 Philippe, Alessia         12 IOL-HI                 32.20      31.11 AAA+   
  8 Campbell, Hazel           11 KSC-HI                 31.46      31.43 AA     
  9 Mierzwa, Malia            12 AUL-HI                 31.88      31.89 AA     
 10 Clark, Alyssa             12 PAQ-HI                 32.76      32.11 AA     
 11 Centra, Nikki             12 KSC-HI                 31.31      32.14 AA     
 12 Wong, Joyce               12 HSC-HI                 32.05      32.17 AA     
 13 Nishikawa, Callie         11 SPL-HI                 32.75      32.79 AA     
 14 Reyes, Kaci               11 PAQ-HI                 32.65      32.91 AA     
A - Division  
 -- Meelarp, Isabel           12 HSC-HI                 35.73         DQ        
      One hand touch
C - Division  
  1 Tran, Kayla               11 HSC-HI                 37.81      37.10 A+     
  2 Fliss, Angelique          12 HSC-HI                 39.86      37.19 A+     
  3 Yamamoto, Sydney          11 HICK-HI                39.77      37.92 B      
  4 Butcher, Lila             12 HSC-HI                 39.34      39.44 B      
  5 Mierzwa, Alani            11 AUL-HI                 45.09      41.20 C      
 
Event 8  Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.19  10 AGWZ
          32.60  10 AAA HI Championship
          35.93  10 AA HI Invitational
          39.25  10 A
          42.57  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yamashiroya, Noa          10 HSC-HI                 35.42      33.84 AA     
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          28.19  11-12 AGWZ
          32.60  11-12 AAA HI Championship
          35.93  11-12 AA HI Invitational
          39.25  11-12 A
          42.57  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fulham, Jack              12 HSC-HI                 28.16      28.47 AAA    
  2 Lerner, Alex              12 AUL-HI                 30.34      28.69 AAA    
  3 Canevari, Gabe            12 AUL-HI                 29.46      30.23 AAA    
  4 Portuondo, Enzo           11 HSC-HI                 33.01      33.51 AA     
A - Division  
  1 Jackson, Moku             12 AAA-HI                 35.96      32.31 AAA+   
  2 Kamai, Alex               11 AUL-HI                 38.54      38.59 A      
C - Division  
  1 Kidani, Cade              11 PAQ-HI                 41.45      38.07 A+     
 
Event 9  Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.59  10 AGWZ
        1:21.71  10 AAA HI Championship
        1:30.06  10 AA HI Invitational
        1:38.41  10 A
        1:46.78  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Otaka, Landri             10 PCA-HI               1:42.02    1:39.76 B      
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.59  11-12 AGWZ
        1:21.71  11-12 AAA HI Championship
        1:30.06  11-12 AA HI Invitational
        1:38.41  11-12 A
        1:46.78  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Fujiwara, Ciera           12 KSC-HI               1:18.07    1:16.41 AAA    
  2 Pang, Sydne               12 PAQ-HI               1:19.59    1:21.37 AAA    
  3 Misailidis, Tai           11 KSC-HI               1:24.52    1:23.48 AA     
  4 Ikemura, Autumn           11 AAA-HI               1:28.65    1:26.09 AA     
  5 Duchemin, Ann             11 AAA-HI               1:27.44    1:27.23 AA     
  6 Robinson, Synnove         11 KSC-HI               1:26.73    1:28.06 AA     
A - Division  
  1 Ellison, Kyla             12 AAA-HI               1:31.78    1:25.66 AA+    
  2 Chen, Narissa             12 PAQ-HI               1:33.42    1:29.93 AA+    
  3 Jiuliano, Kaitlyn         11 PAQ-HI               1:32.78    1:32.77 A      
  3 Lum, Tamara               11 IOL-HI               1:33.24    1:32.77 A      
  5 Oseto, Hanabi             11 HSC-HI               1:32.89    1:33.42 A      
  6 Crossgrove, Audrey        11 AUL-HI               1:38.25    1:35.14 A      
  7 Medina, Alexa             11 HICK-HI              1:35.91    1:35.75 A      
  8 Ress, Fiona               12 AUL-HI               1:36.91    1:36.38 A      
  9 Chu, Jerzee Ay-vah        11 KSC-HI               1:37.35    1:38.51 B      
C - Division  
  1 Henderson, Ida            11 HICK-HI              1:49.83    1:34.58 A+     
  2 Jacobsen, Ava             11 KSC-HI               1:40.42    1:35.13 A+     
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:10.49  13-14 AGWZ
        1:15.51  13-14 AAA HI Championship
        1:23.24  13-14 AA HI Invitational
        1:30.97  13-14 A
        1:38.70  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 King, Kat                 14 HSC-HI               1:12.31    1:11.93 AAA    
  2 Holm, Gabby               13 PAQ-HI               1:12.51    1:14.52 AAA    
  3 Kaneshiro, Skylar         13 HSC-HI               1:16.28    1:14.68 AAA+   
  4 Jeremiah, Jordana         13 PCA-HI               1:13.67    1:15.85 AA     
  5 Kim, Noelle               14 PCA-HI               1:11.33    1:16.44 AA     
  6 Ohashi, Caitlin           14 AAA-HI               1:13.53    1:17.02 AA     
  7 Meyers, Lin               13 Sun-shine-HI         1:13.77    1:17.86 AA     
  8 Awaya, Katie              14 KSC-HI               1:15.64    1:18.10 AA     
  9 Chung, Emma               14 MAN-HI               1:17.54    1:19.17 AA     
 10 Young, Graci              14 SPL-HI               1:18.75    1:20.02 AA     
 11 Cabigas, Breeana          13 PCA-HI               1:20.64    1:21.72 AA     
 12 Wojack, Rhea              13 HSC-HI               1:20.35    1:22.03 AA     
 13 Mehnert, Anna             14 AUL-HI               1:19.72    1:22.58 AA     
A - Division  
  1 Duval-Arnould, Sonya      13 AUL-HI               1:23.51    1:22.87 AA+    
  2 Orr, Victoria             13 HSC-HI               1:24.39    1:23.22 AA+    
  3 Hipolito, Codi            14 AAA-HI               1:25.58    1:24.82 A      
  4 Capron-Graves, Jazz       14 AUL-HI               1:23.75    1:25.49 A      
  5 Ikemura, Ellie            13 AAA-HI               1:25.17    1:25.52 A      
  6 Ogata, Emma               14 PAQ-HI               1:26.73    1:26.43 A      
C - Division  
  1 Wood, Claire              13 PCA-HI               1:32.35    1:31.15 B      
  2 Pochop, Maddie            14 AUL-HI               1:34.66    1:38.05 B      
 
Event 9  Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:15.51  15-18 AAA HI Championship
        1:23.24  15-18 AA HI Invitational
        1:30.97  15-18 A
        1:38.70  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Fujii, Kate               17 PAQ-HI               1:08.10    1:09.53 AAA    
  2 Garo-Drzymala, Kayla      16 KSC-HI               1:11.23    1:11.37 AAA    
  3 Chua-Chiaco, Katelyn      16 KSC-HI               1:11.57    1:12.16 AAA    
  4 Amrich, Jewel             18 KSC-HI               1:12.88    1:12.63 AAA    
  5 Colburn, Megan            17 SPL-HI               1:13.56    1:13.26 AAA    
  6 Tanaka, Kristen           15 AUL-HI               1:12.40    1:13.84 AAA    
  7 Yamada, Maddy             16 HSC-HI               1:14.90    1:14.77 AAA    
  8 King, Gessica             15 UNKSC-HI             1:11.31    1:15.06 AAA    
  9 Lee, Jenny                17 HSC-HI               1:15.25    1:15.47 AAA    
 10 Galaida, Claudia          15 KSC-HI               1:14.90    1:16.81 AA     
 11 Chyba Rabeendran, Mandar  15 KSC-HI               1:19.33    1:17.15 AA     
 12 Thompson, Molly           15 HICK-HI              1:13.62    1:18.06 AA     
 13 Okuma, Megan              16 PCA-HI               1:19.28    1:21.89 AA     
 14 Ragan, Kianna             15 KSC-HI               1:20.23    1:22.40 AA     
 15 Bell, Annika              15 PAQ-HI               1:20.67    1:23.69 A      
 16 Mindich, Asha             15 PAQ-HI               1:22.91    1:27.33 A      
 17 Thompson, Eve             16 BOWS-HI              1:22.45    1:30.38 A      
A - Division  
  1 Zheng, Kimberly           16 KSC-HI               1:25.10    1:25.20 A      
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:13.19  11-12 AGWZ
        1:24.58  11-12 AAA HI Championship
        1:33.21  11-12 AA HI Invitational
        1:41.85  11-12 A
        1:50.50  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Tan, Evans                11 SPL-HI               1:18.99    1:16.20 AAA    
  2 Garlin, Blake             11 KSC-HI               1:22.15    1:23.08 AAA    
  3 Tadaki, Randen            12 AAA-HI               1:22.22    1:23.61 AAA    
  4 Vae'ena, Kian             12 Sun-shine-HI         1:31.33    1:29.06 AA     
  5 Zairi, Taha               11 KSC-HI               1:23.82    1:32.91 AA     
A - Division  
  1 Lorge, Samuel             12 KSC-HI               1:37.13    1:29.46 AA+    
  2 Lee, Kieran               11 KSC-HI               1:34.38    1:35.87 A      
  3 Saulez, Anthony           12 PAQ-HI               1:33.73    1:37.49 A      
  4 Kamai, Max                11 AUL-HI               1:39.26    1:41.52 A      
  5 Asencios, Jacob           11 AAA-HI               1:41.67    1:43.19 B      
C - Division  
  1 Gough, Greyson            12 KSC-HI               1:44.30    1:41.27 A+     
 
Event 10  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:05.69  13-14 AGWZ
        1:13.38  13-14 AAA HI Championship
        1:20.90  13-14 AA HI Invitational
        1:28.41  13-14 A
        1:35.93  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lamug, Raffy              14 HSC-HI               1:15.75    1:12.20 AAA+   
  2 Ferreira, Shota           13 AAA-HI               1:19.64    1:12.68 AAA+   
  3 Otaka, Landen             13 PCA-HI               1:16.23    1:12.96 AAA+   
  4 Tanaka, Tytus             14 AAA-HI               1:12.80    1:13.36 AAA    
  4 Courteau, Luca            13 AUL-HI               1:14.36    1:13.36 AAA+   
  6 Ferrer, Keoni             13 HSC-HI               1:13.62    1:14.20 AA     
  7 Cheng, Benton             13 PAQ-HI               1:17.53    1:15.10 AA     
  8 Tan, Tommy                13 SPL-HI               1:12.80    1:15.60 AA     
  9 Veroza, Ronin             14 KSC-HI               1:19.21    1:17.32 AA     
 10 Arcena, Taiyo             14 AAA-HI               1:16.79    1:18.03 AA     
 11 Moritz, Aiden             13 AUL-HI               1:20.07    1:18.67 AA     
 12 Ragan, Griffin            13 KSC-HI               1:19.30    1:21.27 A      
A - Division  
  1 Thompson, Miller          14 BOWS-HI              1:20.94    1:18.37 AA+    
  2 Awaya, Alex               13 KSC-HI               1:20.99    1:20.27 AA+    
  3 Leung, Jason              13 PAQ-HI               1:24.43    1:21.68 A      
  4 Robinson, Knut            13 KSC-HI               1:27.18    1:22.36 A      
  5 Godsey, Nathan            13 PAQ-HI               1:26.32    1:23.00 A      
  6 Zane, Tanner              13 AAA-HI               1:24.89    1:23.04 A      
  7 Picken, Alex              14 AUL-HI               1:24.22    1:23.24 A      
  8 Rui, Adam                 14 PAQ-HI               1:23.51    1:23.82 A      
  9 Asencios, Peter           14 AAA-HI               1:28.08    1:23.95 A      
 10 Radio, Jack               14 AUL-HI               1:26.70    1:27.71 A      
 
Event 10  Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:08.96  15-18 AAA HI Championship
        1:16.04  15-18 AA HI Invitational
        1:23.12  15-18 A
        1:30.19  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Wojack, Kosmo             16 HSC-HI                 58.65    1:00.28 AAA    
  2 Fergueson, Colin          17 HSC-HI               1:02.01    1:01.84 AAA    
  3 Uchino, Kota              17 IOL-HI               1:03.65    1:03.87 AAA    
  4 Mucciarone, Jack          16 KSC-HI               1:04.38    1:04.04 AAA    
  5 Lin, Tyson                15 KSC-HI               1:04.09    1:04.79 AAA    
  6 Wilson, Jonathan          16 MAN-HI               1:04.47    1:04.90 AAA    
  7 Cheung, Luke              15 KSC-HI               1:06.67    1:06.16 AAA    
  8 Sato, Caden               15 PCA-HI               1:05.61    1:07.54 AAA    
  9 Tang, Leo                 15 Sun-shine-HI         1:03.71    1:07.81 AAA    
 10 Dane, Noah                16 PAQ-HI               1:06.16    1:07.85 AAA    
 11 Babcock, Xander           16 AAA-HI               1:11.80    1:09.52 AA     
 12 Morehart, Jack            15 PAQ-HI               1:07.11    1:11.02 AA     
 13 Paul, Kainoa              15 PAQ-HI               1:14.63    1:11.49 AA     
 14 Ishimi, Jase              16 MAN-HI               1:11.41    1:16.21 A      
 15 Ancheta, Isaiah           15 PCA-HI               1:14.08    1:17.60 A      
A - Division  
  1 Myers, Thomas             15 KSC-HI               1:19.42    1:20.98 A      
C - Division  
  1 Vae'ena, Ty               15 Sun-shine-HI         1:35.48    1:21.30 A+     
 
Event 11  Girls 10 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.89  10 AGWZ
        2:37.92  10 AAA HI Championship
        2:53.93  10 AA HI Invitational
        3:09.94  10 A
        3:25.94  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Pizarro, Amelia           10 AUL-HI               2:34.47    2:28.44 AAA    
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:23.89  11-12 AGWZ
        2:37.92  11-12 AAA HI Championship
        2:53.93  11-12 AA HI Invitational
        3:09.94  11-12 A
        3:25.94  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swartwood, Belise         12 KSC-HI               2:25.90    2:20.94 AGWZ+  
  2 Andaya, Avalyne           12 IOL-HI               2:22.18    2:25.37 AAA    
  3 Monahan, Mia              12 KSC-HI               2:29.11    2:32.29 AAA    
  4 Clark, Alyssa             12 PAQ-HI               2:40.46    2:43.09 AA     
A - Division  
  1 Ginoza, Kimie             12 KSC-HI               3:06.81    2:51.72 AA+    
C - Division  
  1 Monahan, Abigail          11 KSC-HI                    NT    2:35.55 AAA    
  2 Zeebe, Johanna            11 KSC-HI                    NT    2:40.53 AA     
  3 Franklin, Eliza           11 AUL-HI                    NT    2:53.12 AA     
  4 Kao, Emi                  12 PAQ-HI                    NT    2:58.69 A      
  5 Dill, Emery               12 AUL-HI                    NT    3:02.93 A      
  6 Mierzwa, Alani            11 AUL-HI                    NT    3:08.24 A      
 -- Lee, Izzy                 12 AUL-HI                    NT         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 11  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:14.09  13-14 AGWZ
        2:25.79  13-14 AAA HI Championship
        2:40.59  13-14 AA HI Invitational
        2:55.38  13-14 A
        3:10.18  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Dagdagan, Neve            13 SPL-HI               2:18.48    2:23.03 AAA    
  2 Reha, Tenley              14 KSC-HI               2:38.02    2:33.77 AA     
  3 Kawana, Sydney            13 SPL-HI               2:32.34    2:34.17 AA     
A - Division  
  1 Kaneshiro, Kenna          13 UNPCA-HI             2:44.06    2:27.70 AA+    
  2 Chung, Emma               14 MAN-HI               2:41.69    2:39.81 AA+    
  3 Tada-Portuondo, Madi      13 HSC-HI               2:42.43    2:39.83 AA+    
  4 Chong, Cassie             13 SPL-HI               2:50.03    2:41.81 A      
C - Division  
  1 Farah, Jaime              13 KSC-HI               3:00.04    2:47.00 A+     
 
Event 11  Women 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:25.79  15-18 AAA HI Championship
        2:40.59  15-18 AA HI Invitational
        2:55.38  15-18 A
        3:10.18  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Barthel, Alana            16 AUL-HI               2:02.24    2:04.28 AAA    
  2 Ching, Malia              15 PAQ-HI               2:12.55    2:14.81 AAA    
  3 Dreyer, Reina             16 PAQ-HI               2:09.29    2:20.99 AAA    
  4 Kau, Sydney               16 KSC-HI               2:19.06    2:21.28 AAA    
  5 Wilson, Helen             16 KSC-HI               2:21.13    2:27.12 AA     
  6 Henderson, Cordelia       15 HICK-HI              2:38.56    2:39.18 AA     
 
Event 11  Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:22.39  11-12 AGWZ
        2:46.48  11-12 AAA HI Championship
        3:03.34  11-12 AA HI Invitational
        3:20.21  11-12 A
        3:37.07  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Evan                12 IOL-HI               2:11.47    2:14.56 AGWZ   
  2 Radio, Eli                12 AUL-HI               2:35.07    2:33.81 AAA    
 -- Canevari, Gabe            12 AUL-HI               2:28.80         DQ        
      False start
C - Division  
  1 Greene, John Paul         11 HICK-HI                   NT    2:43.30 AAA    
  2 Eskin, Kodai              11 KSC-HI                    NT    2:48.51 AA     
 -- Eskin, Shota              11 KSC-HI                    NT         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Chung, Deion              11 MAN-HI                    NT         DQ        
      Delay initiating turn
 
Event 11  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:07.49  13-14 AGWZ
        2:25.16  13-14 AAA HI Championship
        2:39.89  13-14 AA HI Invitational
        2:54.63  13-14 A
        3:09.36  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 West, Zack                14 AUL-HI               2:01.40    1:59.82 AGWZ   
  2 Seminavage, Connor        13 HSC-HI               2:06.11    2:03.42 AGWZ   
  3 Beaton, Briscoe           14 KSC-HI               2:05.44    2:08.75 AAA    
  4 Ibara, Sage               13 KSC-HI               2:16.26    2:13.60 AAA    
  5 Aus, Kai                  13 AUL-HI               2:34.68    2:22.66 AAA+   
  6 Ragan, Griffin            13 KSC-HI               2:30.95    2:30.06 AA     
  7 King, Andrew              13 UNKSC-HI             2:36.75    2:36.83 AA     
C - Division  
  1 Kim, Chiwon               13 MAN-HI               2:54.76    2:47.95 A+     
 
Event 11  Men 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:16.94  15-18 AAA HI Championship
        2:30.85  15-18 AA HI Invitational
        2:44.76  15-18 A
        2:58.67  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ravelo, Ethan             16 AUL-HI               2:00.03    1:59.82 AAA    
  2 Sakamoto, Tyler           16 PAQ-HI               2:07.56    2:10.14 AAA    
  3 Saito, Aaron              16 HSC-HI               2:09.90    2:11.02 AAA    
  4 Yamamoto, Zane            16 PAQ-HI               2:13.47    2:11.36 AAA    
  5 Wong, Casey               17 MAN-HI               2:18.29    2:13.88 AAA+   
  6 Chung, Pono               15 PCA-HI               2:19.95    2:21.92 AA     
A - Division  
  1 Ngo, Allan                15 MAN-HI               2:35.71    2:32.41 A      
C - Division  
  1 Jackson, Jonah            15 HICK-HI              3:14.88    2:25.39 AA+    
 
Event 13  Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          30.29  10 AGWZ
          33.68  10 AAA HI Championship
          37.10  10 AA HI Invitational
          40.52  10 A
          43.94  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Hurd, Ava                 10 PAQ-HI                 38.76      37.80 A      
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          30.29  11-12 AGWZ
          33.68  11-12 AAA HI Championship
          37.10  11-12 AA HI Invitational
          40.52  11-12 A
          43.94  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yasumi, Sala              12 KSC-HI                 31.61      31.57 AAA    
  2 Jiuliano, Jordan          11 PAQ-HI                 31.74      32.23 AAA    
  3 Mierzwa, Malia            12 AUL-HI                 35.34      33.73 AA     
  4 Campbell, Hazel           11 KSC-HI                 34.04      34.35 AA     
  5 Henderson, Keely          11 HICK-HI                34.19      34.58 AA     
  6 Wong, Joyce               12 HSC-HI                 35.77      35.23 AA     
  7 Robinson, Synnove         11 KSC-HI                 36.22      37.31 A      
A - Division  
  1 Philippe, Alessia         12 IOL-HI                 39.20      34.74 AA+    
  2 Tran, Kayla               11 HSC-HI                 38.26      37.35 A      
  3 Kaneshiro, Sierra         11 HSC-HI                 38.89      39.93 A      
C - Division  
  1 Jacobsen, Ava             11 KSC-HI                 42.72      41.07 B      
 
Event 14  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          30.49  11-12 AGWZ
          34.98  11-12 AAA HI Championship
          38.53  11-12 AA HI Invitational
          42.09  11-12 A
          45.64  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Arrillaga, Finn           12 UNIOL-HI               30.34      29.15 AGWZ   
  2 DeGalicia, Ethan          11 HSC-HI                 30.13      29.35 AGWZ   
  3 Wilson, Nathaniel         11 MAN-HI                 35.70      35.10 AA     
A - Division  
  1 Lorge, Samuel             12 KSC-HI                 41.16      37.69 AA+    
 
Event 15  Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
        2:19.69  10 AGWZ
        2:35.41  10 AAA HI Championship
        2:51.24  10 AA HI Invitational
        3:07.07  10 A
        3:22.90  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Fliss, Julez              10 HSC-HI               2:46.55    2:45.35 AA     
C - Division  
  1 Otaka, Landri             10 PCA-HI               3:07.12    3:04.06 A+     
 
Event 15  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:19.69  11-12 AGWZ
        2:35.41  11-12 AAA HI Championship
        2:51.24  11-12 AA HI Invitational
        3:07.07  11-12 A
        3:22.90  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Kaichi, Haylie            12 PAQ-HI               2:26.73    2:28.74 AAA    
  2 Centra, Nikki             12 KSC-HI               2:28.75    2:33.33 AAA    
  3 Tomisa, Jayz              12 HSC-HI               2:37.45    2:36.37 AA     
  4 Blakely, Aurora           12 PCA-HI               2:34.49    2:37.75 AA     
  5 Pang, Sydne               12 PAQ-HI               2:36.48    2:38.23 AA     
  6 Nishikawa, Kei            11 PCA-HI               2:37.57    2:38.27 AA     
A - Division  
  1 Franklin, Eliza           11 AUL-HI               2:58.79    2:53.48 A      
  2 Ginoza, Kimie             12 KSC-HI               2:59.94    2:58.91 A      
  3 Camaganacan, Maile        11 HSC-HI               3:00.37    3:06.26 A      
C - Division  
  1 Price, Jillian            12 AUL-HI                    NT    2:58.67 A      
  2 Kaul, Raleigh             11 AUL-HI               3:11.95    3:00.63 A+     
  3 Crossgrove, Audrey        11 AUL-HI                    NT    3:20.40 B      
 -- Butcher, Lila             12 HSC-HI                    NT         DQ        
      Scissors kick - fly
 
Event 15  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:14.29  13-14 AGWZ
        2:24.60  13-14 AAA HI Championship
        2:39.35  13-14 AA HI Invitational
        2:54.10  13-14 A
        3:08.85  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Meyers, Lin               13 Sun-shine-HI         2:25.45    2:28.16 AA     
  2 Holm, Gabby               13 PAQ-HI               2:32.31    2:29.75 AA     
  3 Mehnert, Anna             14 AUL-HI               2:32.80    2:35.80 AA     
A - Division  
  1 Hipolito, Codi            14 AAA-HI               2:41.95    2:37.74 AA+    
C - Division  
 -- Chrash, Emi               13 KSC-HI                    NT         DQ        
      Multiple strokes - back
 
Event 15  Women 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:22.87  15-18 AAA HI Championship
        2:37.45  15-18 AA HI Invitational
        2:52.03  15-18 A
        3:06.60  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
A - Division  
  1 Bell, Annika              15 PAQ-HI               2:38.41    2:37.87 A      
 
Event 15  Women 19 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
        2:22.87  19&O AAA HI Championship
        2:37.45  19&O AA HI Invitational
        2:52.03  19&O A
        3:06.60  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lee, Regan                20 KSC-HI               2:16.29    2:14.98 AAA    
 
Event 15  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:18.69  11-12 AGWZ
        2:41.35  11-12 AAA HI Championship
        2:57.77  11-12 AA HI Invitational
        3:14.20  11-12 A
        3:30.62  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Portuondo, Enzo           11 HSC-HI               2:46.29    2:41.85 AA     
  2 Saulez, Anthony           12 PAQ-HI               2:43.75    2:47.73 AA     
A - Division  
  1 Godsey, Zachary           11 PAQ-HI               2:58.54    2:52.71 AA+    
  2 Kamai, Alex               11 AUL-HI               3:12.28    3:00.33 A      
 
Event 15  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:05.99  13-14 AGWZ
        2:20.33  13-14 AAA HI Championship
        2:34.65  13-14 AA HI Invitational
        2:48.98  13-14 A
        3:03.30  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakatsu, Ken              14 PAQ-HI               2:05.10    2:06.24 AAA    
  2 Swartwood, Blaise         14 KSC-HI               2:08.81    2:11.29 AAA    
  3 Lee, Josh                 14 PAQ-HI               2:20.11    2:20.48 AA     
  4 Cheng, Benton             13 PAQ-HI               2:26.50    2:22.21 AA     
  5 Lamug, Raffy              14 HSC-HI               2:30.94    2:22.67 AA     
  6 Otaka, Landen             13 PCA-HI               2:26.51    2:23.47 AA     
  7 Nishimura, Trevyn         13 KSC-HI               2:31.03    2:26.20 AA     
  8 Veroza, Ronin             14 KSC-HI               2:34.37    2:31.81 AA     
  9 Ladd, Vaughn              13 HICK-HI              2:34.63    2:36.77 A      
A - Division  
  1 Picken, Alex              14 AUL-HI               2:47.84    2:40.76 A      
C - Division  
  1 Sakai, Taiga              13 HSC-HI                    NT    2:28.97 AA     
  2 McElwain, Quin            13 AUL-HI                    NT    2:41.91 A      
  3 Godsey, Nathan            13 PAQ-HI               2:55.67    2:50.75 B      
 
Event 15  Men 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
        2:11.23  15-18 AAA HI Championship
        2:24.64  15-18 AA HI Invitational
        2:38.05  15-18 A
        2:51.46  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Cheung, Luke              15 KSC-HI               2:13.74    2:12.68 AA     
  2 Morehart, Jack            15 PAQ-HI               2:18.19    2:18.77 AA     
A - Division  
  1 Taba, Adam                16 MAN-HI               2:34.14    2:25.85 A      
C - Division  
  1 Ellison, Tyrell           15 AAA-HI                    NT    2:25.02 A      
 
Event 17  Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.79  10 AGWZ
        1:02.52  10 AAA HI Championship
        1:08.92  10 AA HI Invitational
        1:15.32  10 A
        1:21.71  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Pizarro, Amelia           10 AUL-HI               1:04.88    1:04.44 AA     
A - Division  
  1 Hurd, Ava                 10 PAQ-HI               1:09.32    1:09.52 A      
 
Event 17  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.79  11-12 AGWZ
        1:02.52  11-12 AAA HI Championship
        1:08.92  11-12 AA HI Invitational
        1:15.32  11-12 A
        1:21.71  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Hurd, Sophia              12 PAQ-HI                 56.18      56.56 AGWZ   
  2 Swartwood, Belise         12 KSC-HI                 59.05      56.90 AAA    
  3 Webster, Journei          11 AAA-HI                 58.19      57.45 AAA    
  4 Lurito, Kyra              12 KSC-HI                 59.89      58.64 AAA    
  5 Fujiwara, Ciera           12 KSC-HI               1:00.04      58.92 AAA    
  6 Andaya, Avalyne           12 IOL-HI               1:02.51    1:03.91 AA     
  7 Tomisa, Jayz              12 HSC-HI               1:02.88    1:06.01 AA     
  8 Ikemura, Autumn           11 AAA-HI               1:08.24    1:06.84 AA     
  9 Chen, Narissa             12 PAQ-HI               1:08.64    1:08.27 AA     
 10 Robinson, Synnove         11 KSC-HI               1:07.59    1:08.41 AA     
A - Division  
  1 Henderson, Ida            11 HICK-HI              1:14.64    1:09.08 A      
  2 Lee, Izzy                 12 AUL-HI               1:11.47    1:11.29 A      
  3 Yamamoto, Sydney          11 HICK-HI              1:14.87    1:11.66 A      
  4 Jiuliano, Kaitlyn         11 PAQ-HI               1:10.39    1:11.69 A      
  5 Tran, Kayla               11 HSC-HI               1:14.34    1:12.13 A      
  6 Misailidis, Tai           11 KSC-HI               1:12.19    1:12.22 A      
  7 Kao, Emi                  12 PAQ-HI               1:10.34    1:12.44 A      
  8 Meelarp, Isabel           12 HSC-HI               1:11.16    1:12.92 A      
  9 Kaneshiro, Sierra         11 HSC-HI               1:14.30    1:14.92 A      
 10 Jackson, Nama             11 AAA-HI               1:13.92    1:17.06 B      
C - Division  
  1 Chu, Jerzee Ay-vah        11 KSC-HI               1:19.06    1:09.24 A+     
  2 Fliss, Angelique          12 HSC-HI               1:19.01    1:10.21 A+     
  3 Lum, Tamara               11 IOL-HI               1:19.86    1:12.99 A+     
  4 Oseto, Hanabi             11 HSC-HI               1:20.51    1:16.81 B      
  5 Medina, Alexa             11 HICK-HI              1:20.15    1:20.94 B      
 
Event 17  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.49  13-14 AGWZ
          58.07  13-14 AAA HI Championship
        1:04.02  13-14 AA HI Invitational
        1:09.97  13-14 A
        1:15.93  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Jiang, Christie           14 KSC-HI                 54.53      55.70 AAA    
  2 Kong, Tehani              14 AUL-HI                 55.91      56.47 AAA    
  3 Low, Natalie              14 HSC-HI                 55.59      57.19 AAA    
  4 King, Kat                 14 HSC-HI                 56.70      57.52 AAA    
  5 Tanaka, Elena             14 PAQ-HI                 54.69      57.77 AAA    
  6 Ravelo, Lana              14 AUL-HI               1:00.32      59.38 AA     
  7 Ogata, Emma               14 PAQ-HI               1:01.24    1:00.44 AA     
  8 Awaya, Katie              14 KSC-HI               1:02.15    1:01.71 AA     
  8 Ikemura, Ellie            13 AAA-HI               1:00.62    1:01.71 AA     
 10 Dagdagan, Neve            13 SPL-HI                 59.24    1:02.06 AA     
 11 Kim, Noelle               14 PCA-HI                 59.93    1:02.08 AA     
 12 Orr, Victoria             13 HSC-HI               1:03.29    1:04.06 A      
 13 Wojack, Rhea              13 HSC-HI               1:03.58    1:04.14 A      
 14 Capron-Graves, Jazz       14 AUL-HI               1:03.41    1:04.94 A      
 15 Ohashi, Caitlin           14 AAA-HI               1:03.33    1:05.79 A      
A - Division  
  1 Onoye, Jodi               14 IOL-HI               1:05.39    1:04.42 A      
  2 Reha, Tenley              14 KSC-HI               1:08.60    1:04.88 A      
  3 Robertson, Camille        13 KSC-HI               1:04.22    1:05.27 A      
  4 Tada-Portuondo, Madi      13 HSC-HI               1:05.16    1:07.76 A      
  5 Cyrus, Madison            14 HICK-HI              1:08.07    1:08.80 A      
C - Division  
  1 Duval-Arnould, Sonya      13 AUL-HI               1:10.74    1:08.16 A+     
  2 Sumida, Ari               13 HSC-HI               1:11.35    1:10.91 B      
  3 Pochop, Maddie            14 AUL-HI               1:10.56    1:11.59 B      
 
Event 17  Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.44  15-18 AAA HI Championship
        1:03.33  15-18 AA HI Invitational
        1:09.22  15-18 A
        1:15.11  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Whitty, Syd               18 IOL-HI                 50.50      53.70 AAA    
  2 Takashige, Kaya           16 HSC-HI                 53.63      55.74 AAA    
  3 Garcia, Rose              16 IOL-HI                 52.80      55.75 AAA    
  4 San Luis, Malu            18 KSC-HI               1:00.27      56.19 AAA+   
  5 Guevara, Kimi             18 IOL-HI                 53.53      56.47 AAA    
  6 Colburn, Megan            17 SPL-HI                 56.23      56.87 AAA    
  7 Dreyer, Reina             16 PAQ-HI                 54.43      57.62 AA     
  8 Stoetzer, Olivia          17 KSC-HI                 54.70      57.82 AA     
  9 Chyba Rabeendran, Mandar  15 KSC-HI               1:00.43      58.38 AA     
 10 Reed, Hannah              15 HSC-HI                 57.95      58.67 AA     
 11 Ching, Malia              15 PAQ-HI                 58.06      58.89 AA     
 12 Myers, Laura              17 KSC-HI               1:02.58      59.21 AA     
 13 Kau, Sydney               16 KSC-HI               1:01.30    1:00.27 AA     
 14 Thompson, Molly           15 HICK-HI                59.31    1:00.41 AA     
 15 Wilson, Helen             16 KSC-HI               1:00.56    1:00.74 AA     
 16 Okuma, Megan              16 PCA-HI                 59.21    1:01.08 AA     
 17 Zheng, Kimberly           16 KSC-HI               1:02.17    1:02.69 AA     
 18 Fujiwara, Jenna           15 KSC-HI               1:00.43    1:03.78 A      
 19 Thompson, Eve             16 BOWS-HI              1:01.28    1:05.95 A      
A - Division  
  1 Mindich, Asha             15 PAQ-HI               1:03.83    1:04.54 A      
  2 Dutcher, Kailey           16 AUL-HI               1:03.35    1:05.04 A      
  3 Moore, Harmony            16 AUL-HI               1:06.69    1:06.11 A      
  4 Ragan, Kianna             15 KSC-HI               1:08.98    1:06.72 A      
  5 Noah, Riley               16 HICK-HI              1:07.38    1:08.13 A      
C - Division  
  1 Asher, Rylan              15 Laie Lightning-HI    1:16.39    1:06.23 A+     
  2 Henderson, Cordelia       15 HICK-HI              1:10.05    1:11.63 B      
 
Event 17  Girls 19 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          57.44  19&O AAA HI Championship
        1:03.33  19&O AA HI Invitational
        1:09.22  19&O A
        1:15.11  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Henderson, Sophia         19 HICK-HI                58.23    1:01.36 AA     
 
Event 18  Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.19  10 AGWZ
        1:03.95  10 AAA HI Championship
        1:10.49  10 AA HI Invitational
        1:17.03  10 A
        1:23.57  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamashiroya, Noa          10 HSC-HI               1:05.54    1:05.56 AA     
 
Event 18  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          56.19  11-12 AGWZ
        1:03.95  11-12 AAA HI Championship
        1:10.49  11-12 AA HI Invitational
        1:17.03  11-12 A
        1:23.57  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoo, Ryley                12 IOL-HI                 56.83      56.53 AAA    
  2 Arrillaga, Finn           12 UNIOL-HI               59.46      57.02 AAA    
  3 Wong, Evan                12 IOL-HI                 56.00      57.31 AAA    
  4 Tan, Evans                11 SPL-HI               1:00.80      59.04 AAA    
  5 Jackson, Moku             12 AAA-HI               1:02.19    1:00.77 AAA    
  6 Vae'ena, Kian             12 Sun-shine-HI         1:04.04    1:02.52 AAA+   
  7 Endo, Kaita               11 SPL-HI               1:04.18    1:02.80 AAA+   
  8 Greene, John Paul         11 HICK-HI              1:03.47    1:07.88 AA     
  9 Gough, Greyson            12 KSC-HI               1:06.00    1:09.24 AA     
 10 Radio, Eli                12 AUL-HI               1:07.26    1:09.55 AA     
 11 Chung, Deion              11 MAN-HI               1:09.91    1:10.69 A      
A - Division  
  1 Kenessey, Payton          11 AAA-HI               1:15.30    1:14.51 A      
  2 Kidani, Cade              11 PAQ-HI               1:16.52    1:15.55 A      
C - Division  
  1 Asencios, Jacob           11 AAA-HI               1:18.12    1:17.52 B      
  2 Kamai, Max                11 AUL-HI               1:22.11    1:24.86 C      
 
Event 18  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          50.99  13-14 AGWZ
          55.79  13-14 AAA HI Championship
        1:01.52  13-14 AA HI Invitational
        1:07.24  13-14 A
        1:12.96  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ferreira, Shota           13 AAA-HI                 52.48      51.54 AAA    
  2 Seminavage, Connor        13 HSC-HI                 51.63      52.33 AAA    
  3 Iwamura, Kai              14 SPL-HI                 51.84      52.94 AAA    
  4 Yara, Masahiko            14 PAQ-HI                 53.82      53.94 AAA    
  5 Ishimi, Dillon            14 MAN-HI                 54.14      54.03 AAA    
  6 Sueda, Azure              14 PAQ-HI                 56.97      54.72 AAA+   
  7 Ibara, Sage               13 KSC-HI                 55.84      55.41 AAA+   
  8 Lee, Josh                 14 PAQ-HI                 59.92      56.54 AA     
  9 Courteau, Luca            13 AUL-HI                 57.41      57.13 AA     
 10 Moritz, Aiden             13 AUL-HI                 59.21      57.48 AA     
 11 Nishimura, Trevyn         13 KSC-HI                 57.18      57.71 AA     
 12 Ruelas, Samuel            13 KSC-HI                 59.30      58.34 AA     
 13 Tan, Tommy                13 SPL-HI                 59.78      58.47 AA     
 14 Chung, Juhan              14 Laie Lightning-HI    1:01.44      59.80 AA     
 15 Tsuji, Taro               13 UNKSC-HI             1:00.69    1:00.21 AA     
 16 Awaya, Alex               13 KSC-HI                 59.64    1:00.46 AA     
 17 Arcena, Taiyo             14 AAA-HI                 58.03    1:00.50 AA     
 18 Robinson, Knut            13 KSC-HI                 59.49    1:01.04 AA     
A - Division  
  1 Leung, Jason              13 PAQ-HI               1:02.10      59.82 AA+    
  2 Thompson, Miller          14 BOWS-HI              1:03.02    1:00.31 AA+    
  3 Ragan, Griffin            13 KSC-HI               1:04.82    1:01.59 A      
  4 Zane, Tanner              13 AAA-HI               1:05.70    1:02.82 A      
  5 Asencios, Peter           14 AAA-HI               1:03.60    1:05.31 A      
  6 Kim, Chiwon               13 MAN-HI               1:06.48    1:05.90 A      
C - Division  
  1 Rui, Adam                 14 PAQ-HI               1:08.33    1:03.48 A+     
 
Event 18  Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          51.88  15-18 AAA HI Championship
          57.22  15-18 AA HI Invitational
        1:02.55  15-18 A
        1:07.88  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Carlson, Noah             18 KSC-HI                 46.64      47.81 AAA    
  2 Fergueson, Colin          17 HSC-HI                 48.14      48.93 AAA    
  3 Lin, Tyson                15 KSC-HI                 50.63      49.71 AAA    
  4 Lee, Walter               18 IOL-HI                 49.59      49.93 AAA    
  5 Yee, Kainoa               18 HSC-HI                 50.67      51.11 AAA    
  6 Sakamoto, Ray             16 PAQ-HI                 50.54      51.77 AAA    
  7 Sato, Caden               15 PCA-HI                 50.94      52.07 AA     
  8 Dane, Noah                16 PAQ-HI                 52.20      52.12 AA     
  9 Delgadillo, Sam           16 KSC-HI                 52.31      52.50 AA     
 10 Kea, Kahi                 16 HSC-HI                 53.33      52.57 AA     
 11 Tang, Leo                 15 Sun-shine-HI           51.47      53.32 AA     
 12 Pena, Rui                 16 SPL-HI                 54.86      53.78 AA     
 13 Myers, Thomas             15 KSC-HI                 55.74      54.10 AA     
 14 Wilson, Jonathan          16 MAN-HI                 53.68      54.53 AA     
 15 Wong, Casey               17 MAN-HI                 55.87      55.53 AA     
 16 Udani, Jordan             17 HSC-HI                 57.16      56.01 AA     
 17 Andrade, Jeff             16 HSC-HI                 56.00      57.26 A      
 18 Zheng, Franklin           17 KSC-HI                 52.82      57.27 A      
 19 Ishimi, Jase              16 MAN-HI                 56.13      57.34 A      
A - Division  
  1 Fergueson, Ian            16 HSC-HI               1:00.80      55.07 AA+    
  2 Chung, Pono               15 PCA-HI                 57.85      56.19 AA+    
  3 Babcock, Xander           16 AAA-HI                 57.54      56.21 AA+    
  4 Vae'ena, Ty               15 Sun-shine-HI           59.58      58.30 A      
  5 Paul, Kainoa              15 PAQ-HI                 59.92      58.71 A      
C - Division  
  1 Uchino, Kota              17 IOL-HI                    NT      53.21 AA     
  2 Jackson, Jonah            15 HICK-HI              1:20.24    1:00.32 A+     
  3 Story, Donavon            15 AUL-HI               1:04.87    1:03.24 B      
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:41.59  11-12 AGWZ
        2:57.77  11-12 AAA HI Championship
        3:15.90  11-12 AA HI Invitational
        3:34.04  11-12 A
        3:52.18  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Soltis, Chloe             11 PAQ-HI               2:58.29    2:57.52 AAA+   
  2 Pang, Sydne               12 PAQ-HI               2:52.39    2:58.06 AA     
A - Division  
  1 Yamamoto, Sydney          11 HICK-HI              3:16.56    3:13.17 AA+    
C - Division  
  1 Ellison, Kyla             12 AAA-HI                    NT    3:00.74 AA     
  2 Monahan, Abigail          11 KSC-HI                    NT    3:01.78 AA     
  3 Zeebe, Johanna            11 KSC-HI                    NT    3:13.43 AA     
  4 Medina, Alexa             11 HICK-HI                   NT    3:20.40 A      
  5 Ress, Fiona               12 AUL-HI                    NT    3:30.48 A      
  6 Crossgrove, Audrey        11 AUL-HI                    NT    3:35.24 B      
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:32.49  13-14 AGWZ
        2:44.51  13-14 AAA HI Championship
        3:01.31  13-14 AA HI Invitational
        3:18.12  13-14 A
        3:34.93  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Kaneshiro, Skylar         13 HSC-HI               2:46.51    2:41.76 AAA+   
  2 Jeremiah, Jordana         13 PCA-HI               2:35.61    2:48.14 AA     
  3 Kaneshiro, Kenna          13 UNPCA-HI             2:49.28    2:49.13 AA     
  4 Young, Graci              14 SPL-HI               2:49.43    2:51.86 AA     
  5 Chung, Emma               14 MAN-HI               2:56.43    2:59.16 AA     
A - Division  
  1 Chong, Cassie             13 SPL-HI               3:03.78    3:03.81 A      
  2 Farah, Jaime              13 KSC-HI               3:17.72    3:05.76 A      
C - Division  
  1 Yen, Jessica              13 SPL-HI               3:20.83    3:12.55 A+     
  2 Wood, Claire              13 PCA-HI                    NT    3:15.83 A      
  3 Chrash, Emi               13 KSC-HI                    NT    3:18.89 B      
 
Event 19  Women 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.51  15-18 AAA HI Championship
        3:01.31  15-18 AA HI Invitational
        3:18.12  15-18 A
        3:34.93  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Amrich, Jewel             18 KSC-HI               2:36.40    2:36.80 AAA    
  2 Nakaya, Noelani           15 KSC-HI               2:33.24    2:37.72 AAA    
  3 Garo-Drzymala, Kayla      16 KSC-HI               2:31.80    2:38.28 AAA    
  4 Tanaka, Kristen           15 AUL-HI               2:35.47    2:38.48 AAA    
  5 King, Gessica             15 UNKSC-HI             2:33.11    2:41.22 AAA    
  6 Galaida, Claudia          15 KSC-HI               2:41.33    2:43.76 AAA    
 
Event 19  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:40.49  11-12 AGWZ
        3:06.73  11-12 AAA HI Championship
        3:25.76  11-12 AA HI Invitational
        3:44.80  11-12 A
        4:03.83  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tadaki, Randen            12 AAA-HI               2:58.11    2:54.11 AAA    
  2 Eskin, Kodai              11 KSC-HI               2:55.25    2:55.08 AAA    
C - Division  
  1 Garlin, Blake             11 KSC-HI                    NT    3:00.09 AAA    
  2 Zairi, Taha               11 KSC-HI                    NT    3:10.10 AA     
 
Event 19  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:23.39  13-14 AGWZ
        2:40.73  13-14 AAA HI Championship
        2:57.16  13-14 AA HI Invitational
        3:13.60  13-14 A
        3:30.03  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Swartwood, Blaise         14 KSC-HI               2:25.55    2:27.60 AAA    
  2 Sakai, Taiga              13 HSC-HI               2:42.40    2:40.43 AAA+   
  3 Ferrer, Keoni             13 HSC-HI               2:40.94    2:40.91 AA     
  4 Cheng, Benton             13 PAQ-HI               2:43.07    2:45.59 AA     
  5 Veroza, Ronin             14 KSC-HI               2:51.68    2:49.52 AA     
  6 King, Andrew              13 UNKSC-HI             2:50.44    3:02.68 A      
A - Division  
  1 Radio, Jack               14 AUL-HI               3:03.13    3:04.20 A      
  2 Godsey, Nathan            13 PAQ-HI               3:11.94    3:04.98 A      
 
Event 19  Men 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:35.23  15-18 AAA HI Championship
        2:51.11  15-18 AA HI Invitational
        3:06.99  15-18 A
        3:22.87  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Caps, Tom                 15 AUL-HI               2:05.44    2:08.99 AAA    
  2 Reiter, Jon               16 AUL-HI               2:08.78    2:12.44 AAA    
  3 Nakaya, Nicholas          17 KSC-HI               2:05.04    2:13.01 AAA    
  4 Mucciarone, Jack          16 KSC-HI               2:18.61    2:17.56 AAA    
  5 Faurot, Luke              17 AUL-HI               2:04.58    2:23.91 AAA    
  6 Cheung, Luke              15 KSC-HI               2:22.59    2:25.07 AAA    
  7 Ancheta, Isaiah           15 PCA-HI               2:40.74    2:43.34 AA     
C - Division  
  1 Ellison, Tyrell           15 AAA-HI                    NT    2:52.28 A      
 
Event 21  Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.59  10 AGWZ
          37.31  10 AAA HI Championship
          41.13  10 AA HI Invitational
          44.95  10 A
          48.78  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ladd, Elaina              10 HICK-HI                52.36      51.17 C      
 
Event 21  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.59  11-12 AGWZ
          37.31  11-12 AAA HI Championship
          41.13  11-12 AA HI Invitational
          44.95  11-12 A
          48.78  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yasumi, Sala              12 KSC-HI                 32.36      32.30 AGWZ   
  2 Swartwood, Belise         12 KSC-HI                 33.73      33.45 AGWZ+  
  3 Monahan, Mia              12 KSC-HI                 37.56      37.51 AA     
  4 Misailidis, Tai           11 KSC-HI                 37.84      38.15 AA     
  5 Mierzwa, Malia            12 AUL-HI                 38.88      38.38 AA     
  6 Wong, Joyce               12 HSC-HI                 38.17      39.14 AA     
  7 Henderson, Keely          11 HICK-HI                39.61      40.18 AA     
  8 Duchemin, Ann             11 AAA-HI                 40.77      40.27 AA     
A - Division  
  1 Philippe, Alessia         12 IOL-HI                 43.30      36.89 AAA+   
  2 Butcher, Lila             12 HSC-HI                 42.73      40.68 AA+    
  3 Campbell, Hazel           11 KSC-HI                 42.60      42.27 A      
  4 Tran, Kayla               11 HSC-HI                 41.47      42.43 A      
  5 Mierzwa, Alani            11 AUL-HI                 41.16      43.60 A      
C - Division  
  1 Medina, Alexa             11 HICK-HI                46.25      46.31 B      
  2 Price, Jillian            12 AUL-HI                 48.97      49.03 C      
 
Event 22  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          33.29  11-12 AGWZ
          38.42  11-12 AAA HI Championship
          42.36  11-12 AA HI Invitational
          46.29  11-12 A
          50.23  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lerner, Alex              12 AUL-HI                 32.12      32.33 AGWZ   
  2 DeGalicia, Ethan          11 HSC-HI                 32.73      33.13 AGWZ   
  3 Eskin, Shota              11 KSC-HI                 38.78      39.25 AA     
A - Division  
  1 Jackson, Moku             12 AAA-HI                 44.57      38.27 AAA+   
  2 Lee, Kieran               11 KSC-HI                 43.65      42.53 A      
  3 Kamai, Max                11 AUL-HI                 46.00      49.02 B      
 
Event 23  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.19  11-12 AGWZ
        1:12.67  11-12 AAA HI Championship
        1:20.06  11-12 AA HI Invitational
        1:27.45  11-12 A
        1:34.85  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Fujiwara, Ciera           12 KSC-HI               1:03.02    1:03.34 AAA    
  2 Webster, Journei          11 AAA-HI               1:06.86    1:07.60 AAA    
  3 Kaichi, Haylie            12 PAQ-HI               1:07.41    1:09.19 AAA    
  4 Imai, Aeryn               11 SPL-HI               1:14.31    1:10.38 AAA+   
  5 Centra, Nikki             12 KSC-HI               1:09.41    1:12.80 AA     
  6 Blakely, Aurora           12 PCA-HI               1:08.34    1:12.96 AA     
  7 Nishikawa, Callie         11 SPL-HI               1:11.45    1:13.32 AA     
  8 Reyes, Kaci               11 PAQ-HI               1:14.91    1:16.13 AA     
  9 Ikemura, Autumn           11 AAA-HI               1:14.47    1:16.46 AA     
A - Division  
  1 Meelarp, Isabel           12 HSC-HI               1:24.15    1:19.29 AA+    
  2 Franklin, Eliza           11 AUL-HI               1:26.75    1:22.71 A      
C - Division  
  1 Ginoza, Kimie             12 KSC-HI               1:40.69    1:30.04 B+     
  2 Dill, Emery               12 AUL-HI                    NT    1:30.28 B      
 
Event 23  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:00.49  13-14 AGWZ
        1:05.77  13-14 AAA HI Championship
        1:12.48  13-14 AA HI Invitational
        1:19.18  13-14 A
        1:25.89  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Nakaya, Naomi             14 KSC-HI                 59.84    1:00.71 AAA    
  2 Ozment, Alexa             13 HSC-HI               1:03.80    1:02.09 AAA    
  3 Low, Natalie              14 HSC-HI               1:03.06    1:04.80 AAA    
  4 Mehnert, Anna             14 AUL-HI               1:08.66    1:07.80 AA     
  5 Meyers, Lin               13 Sun-shine-HI         1:07.36    1:08.63 AA     
  6 Hipolito, Codi            14 AAA-HI               1:08.23    1:09.18 AA     
  7 Awaya, Katie              14 KSC-HI               1:11.90    1:09.95 AA     
  8 Cabigas, Breeana          13 PCA-HI               1:08.45    1:11.47 AA     
  9 Ohashi, Caitlin           14 AAA-HI               1:08.82    1:13.08 A      
 10 Kawana, Sydney            13 SPL-HI               1:10.75    1:13.46 A      
 11 Kim, Noelle               14 PCA-HI               1:06.20    1:14.95 A      
 12 Ikemura, Ellie            13 AAA-HI               1:12.47    1:15.36 A      
A - Division  
  1 Wojack, Rhea              13 HSC-HI               1:13.74    1:17.08 A      
  2 Robertson, Camille        13 KSC-HI               1:15.35    1:17.51 A      
C - Division  
  1 Chrash, Emi               13 KSC-HI                    NT    1:26.09 C      
 
Event 23  Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.86  15-18 AAA HI Championship
        1:11.47  15-18 AA HI Invitational
        1:18.08  15-18 A
        1:24.69  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Domingo, Mikaila          16 HSC-HI               1:00.07      59.97 AAA    
  2 Sasaki, Kyrie             16 PAQ-HI                 58.39    1:00.18 AAA    
  3 Barthel, Alana            16 AUL-HI                 59.24    1:00.78 AAA    
  4 Kaneshiro, Chelsea        17 SPL-HI               1:02.62    1:02.76 AAA    
  5 Dagdagan, Noelle          17 SPL-HI               1:04.98    1:04.18 AAA+   
  6 Chua-Chiaco, Katelyn      16 KSC-HI               1:02.91    1:04.38 AAA    
  7 Reed, Hannah              15 HSC-HI               1:02.28    1:04.53 AAA    
  8 Garcia, Rose              16 IOL-HI               1:00.90    1:05.50 AA     
  9 Myers, Laura              17 KSC-HI               1:04.13    1:05.57 AA     
 10 Yamada, Maddy             16 HSC-HI               1:08.06    1:07.38 AA     
 11 Fujiwara, Jenna           15 KSC-HI               1:04.35    1:08.36 AA     
 12 Lee, Jenny                17 HSC-HI               1:06.73    1:09.57 AA     
 13 Chyba Rabeendran, Mandar  15 KSC-HI               1:11.04    1:09.89 AA     
 14 Thompson, Molly           15 HICK-HI              1:09.10    1:10.74 AA     
 15 Zheng, Kimberly           16 KSC-HI               1:10.30    1:14.22 A      
A - Division  
  1 Ragan, Kianna             15 KSC-HI               1:16.53    1:16.48 A      
  2 Bell, Annika              15 PAQ-HI               1:16.21    1:17.26 A      
 
Event 23  Girls 19 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:04.86  19&O AAA HI Championship
        1:11.47  19&O AA HI Invitational
        1:18.08  19&O A
        1:24.69  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lee, Regan                20 KSC-HI                 58.62      58.76 AAA    
  2 Henderson, Sophia         19 HICK-HI              1:05.34    1:11.95 A      
 
Event 24  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:03.09  11-12 AGWZ
        1:16.35  11-12 AAA HI Championship
        1:24.11  11-12 AA HI Invitational
        1:31.87  11-12 A
        1:39.64  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoo, Ryley                12 IOL-HI                 59.44    1:00.89 AGWZ   
  2 Godsey, Zachary           11 PAQ-HI               1:16.79    1:16.18 AAA+   
  3 Portuondo, Enzo           11 HSC-HI               1:13.61    1:17.09 AA     
C - Division  
  1 Lorge, Samuel             12 KSC-HI                    NT    1:35.94 B      
 
Event 24  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          56.39  13-14 AGWZ
        1:04.24  13-14 AAA HI Championship
        1:10.79  13-14 AA HI Invitational
        1:17.34  13-14 A
        1:23.89  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 West, Zack                14 AUL-HI                 56.76      56.19 AGWZ+  
  2 Beaton, Briscoe           14 KSC-HI                 57.23      57.87 AAA    
  3 Seminavage, Connor        13 HSC-HI                 54.45      59.09 AAA    
  4 Ferreira, Shota           13 AAA-HI               1:02.62      59.29 AAA    
  5 Ishimi, Dillon            14 MAN-HI                 59.25    1:00.41 AAA    
  6 Lee, Jake                 14 SPL-HI               1:03.00    1:01.40 AAA    
  7 Yara, Masahiko            14 PAQ-HI               1:02.07    1:02.57 AAA    
  8 Tanaka, Tytus             14 AAA-HI               1:02.97    1:02.92 AAA    
  9 Ruelas, Samuel            13 KSC-HI               1:05.59    1:05.24 AA     
 10 Nishimura, Trevyn         13 KSC-HI               1:04.77    1:07.81 AA     
 11 Aus, Kai                  13 AUL-HI               1:10.59    1:12.44 A      
A - Division  
  1 Awaya, Alex               13 KSC-HI               1:15.69    1:17.29 A      
C - Division  
  1 Ladd, Vaughn              13 HICK-HI                   NT    1:15.38 A      
  2 Kim, Chiwon               13 MAN-HI                    NT    1:33.51 C      
 
Event 24  Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.91  15-18 AAA HI Championship
        1:04.93  15-18 AA HI Invitational
        1:10.94  15-18 A
        1:16.96  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lyon, James               16 AUL-HI                 53.65      53.43 AAA    
  2 Lee, Walter               18 IOL-HI                 52.87      53.79 AAA    
  3 Chang, Matthew            15 KSC-HI                 54.28      54.70 AAA    
  4 Wojack, Kosmo             16 HSC-HI                 53.50      54.87 AAA    
  5 Fergueson, Colin          17 HSC-HI                 54.80      55.07 AAA    
  6 Delgadillo, Sam           16 KSC-HI                 56.31      57.55 AAA    
  7 Sakamoto, Tyler           16 PAQ-HI               1:04.11      58.83 AAA+   
  8 Yamamoto, Zane            16 PAQ-HI               1:01.20      59.29 AA     
  9 Myers, Thomas             15 KSC-HI               1:00.70      59.70 AA     
 10 Morehart, Jack            15 PAQ-HI               1:01.43    1:03.09 AA     
 11 Fergueson, Ian            16 HSC-HI               1:03.68    1:04.87 AA     
 12 Ellison, Tyrell           15 AAA-HI               1:03.91    1:05.53 A      
A - Division  
  1 Babcock, Xander           16 AAA-HI               1:04.99    1:03.69 AA+    
  2 Taba, Adam                16 MAN-HI               1:09.09    1:04.29 AA+    
  3 Ishimi, Jase              16 MAN-HI               1:07.03    1:06.02 A      
  4 Chung, Pono               15 PCA-HI               1:05.97    1:06.61 A      
C - Division  
  1 Paul, Kainoa              15 PAQ-HI               1:15.39    1:06.77 A+     
 
Event 24  Boys 19 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
          58.91  19&O AAA HI Championship
        1:04.93  19&O AA HI Invitational
        1:10.94  19&O A
        1:16.96  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Rodriguez, Angel          19 IOL-HI                 53.63      54.20 AAA    
 
Event 25  Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  10 AGWZ
          28.23  10 AAA HI Championship
          31.13  10 AA HI Invitational
          34.03  10 A
          36.92  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pizarro, Amelia           10 AUL-HI                 29.78      29.93 AA     
 
Event 25  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  11-12 AGWZ
          28.23  11-12 AAA HI Championship
          31.13  11-12 AA HI Invitational
          34.03  11-12 A
          36.92  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurd, Sophia              12 PAQ-HI                 25.36      25.74 AAA    
  2 Webster, Journei          11 AAA-HI                 26.61      27.19 AAA    
  3 Monahan, Abigail          11 KSC-HI                 28.43      28.61 AA     
  4 Lee, Jada                 11 SPL-HI                 29.04      28.95 AA     
  5 Andaya, Avalyne           12 IOL-HI                 28.36      28.96 AA     
  6 Reyes, Kaci               11 PAQ-HI                 29.91      29.29 AA     
  7 Zeebe, Johanna            11 KSC-HI                 29.35      29.47 AA     
  8 Mierzwa, Malia            12 AUL-HI                 29.50      29.78 AA     
  9 Soltis, Chloe             11 PAQ-HI                 30.19      29.92 AA     
A - Division  
  1 Philippe, Alessia         12 IOL-HI                 32.20      28.19 AAA+   
  2 Chu, Jerzee Ay-vah        11 KSC-HI                 32.48      31.52 A      
  3 Robinson, Synnove         11 KSC-HI                 31.94      31.77 A      
  4 Lee, Izzy                 12 AUL-HI                 33.11      31.87 A      
  5 Jiuliano, Kaitlyn         11 PAQ-HI                 31.45      32.05 A      
  6 Kaul, Raleigh             11 AUL-HI                 32.65      32.42 A      
  7 Kaneshiro, Sierra         11 HSC-HI                 32.27      32.67 A      
  8 Camaganacan, Maile        11 HSC-HI                 33.13      33.01 A      
  9 Meelarp, Isabel           12 HSC-HI                 32.63      33.39 A      
 10 Duchemin, Ann             11 AAA-HI                 33.39      34.17 B      
C - Division  
  1 Oseto, Hanabi             11 HSC-HI                 35.35      32.49 A+     
  2 Lum, Tamara               11 IOL-HI                 40.12      32.60 A+     
  3 Jackson, Nama             11 AAA-HI                 44.12      34.14 B+     
 
Event 25  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.09  13-14 AGWZ
          26.61  13-14 AAA HI Championship
          29.35  13-14 AA HI Invitational
          32.08  13-14 A
          34.81  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Kong, Tehani              14 AUL-HI                 26.12      25.96 AAA    
  2 King, Kat                 14 HSC-HI                 26.65      26.59 AAA+   
  3 Kaneshiro, Skylar         13 HSC-HI                 27.20      26.97 AA     
  4 Chung, Emma               14 MAN-HI                 27.38      28.37 AA     
  5 Capron-Graves, Jazz       14 AUL-HI                 28.58      28.80 AA     
  6 Holm, Gabby               13 PAQ-HI                 29.12      28.92 AA     
  7 Young, Graci              14 SPL-HI                 28.27      29.09 AA     
  8 Roquid, Ashley            13 HICK-HI                29.27      30.28 A      
A - Division  
  1 Onoye, Jodi               14 IOL-HI                 30.32      28.98 AA+    
  2 Chong, Cassie             13 SPL-HI                 29.48      29.48 A      
  3 Wood, Claire              13 PCA-HI                 31.33      29.80 A      
  4 Pochop, Maddie            14 AUL-HI                 30.20      30.56 A      
  5 Cyrus, Madison            14 HICK-HI                31.89      31.96 A      
C - Division  
  1 Farah, Jaime              13 KSC-HI                 33.42      32.95 B      
  2 Yen, Jessica              13 SPL-HI                 32.43      34.32 B      
 
Event 25  Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.32  15-18 AAA HI Championship
          29.02  15-18 AA HI Invitational
          31.72  15-18 A
          34.43  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Fujii, Kate               17 PAQ-HI                 24.31      24.62 AAA    
  2 Whitty, Syd               18 IOL-HI                 23.46      24.73 AAA    
  3 Garcia, Rose              16 IOL-HI                 24.29      25.13 AAA    
  4 San Luis, Malu            18 KSC-HI                 26.43      25.51 AAA+   
  5 Guevara, Kimi             18 IOL-HI                 24.50      25.71 AAA    
  6 Dreyer, Reina             16 PAQ-HI                 25.07      26.43 AA     
  7 Colburn, Megan            17 SPL-HI                 26.37      26.57 AA     
  8 Nakaya, Noelani           15 KSC-HI                 25.87      26.65 AA     
  9 Tanaka, Kristen           15 AUL-HI                 27.61      26.90 AA     
 10 Stoetzer, Olivia          17 KSC-HI                 25.31      27.30 AA     
 11 Okuma, Megan              16 PCA-HI                 27.06      27.37 AA     
 12 Reed, Hannah              15 HSC-HI                 26.69      27.39 AA     
 13 King, Gessica             15 UNKSC-HI               26.84      27.67 AA     
 13 Galaida, Claudia          15 KSC-HI                 27.55      27.67 AA     
 15 Dagdagan, Noelle          17 SPL-HI                 26.80      28.07 AA     
 16 Wilson, Helen             16 KSC-HI                 26.99      28.56 AA     
 17 Fujiwara, Jenna           15 KSC-HI                 28.34      28.67 AA     
 18 Mindich, Asha             15 PAQ-HI                 28.42      28.72 AA     
 19 Dutcher, Kailey           16 AUL-HI                 28.31      29.13 A      
 20 Kau, Sydney               16 KSC-HI                 28.15      29.74 A      
 21 Thompson, Eve             16 BOWS-HI                27.15      30.04 A      
A - Division  
  1 Moore, Harmony            16 AUL-HI                 30.05      30.13 A      
C - Division  
  1 Asher, Rylan              15 Laie Lightning-HI      32.57      29.52 A+     
 
Event 25  Girls 19 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          26.32  19&O AAA HI Championship
          29.02  19&O AA HI Invitational
          31.72  19&O A
          34.43  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lee, Regan                20 KSC-HI                 25.78      26.48 AA     
 
Event 26  Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  10 AGWZ
          28.73  10 AAA HI Championship
          31.67  10 AA HI Invitational
          34.62  10 A
          37.56  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yamashiroya, Noa          10 HSC-HI                 30.33      30.41 AA     
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          25.69  11-12 AGWZ
          28.73  11-12 AAA HI Championship
          31.67  11-12 AA HI Invitational
          34.62  11-12 A
          37.56  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fulham, Jack              12 HSC-HI                 24.82      25.83 AAA    
  2 Arrillaga, Finn           12 UNIOL-HI               26.41      25.97 AAA    
  3 Tan, Evans                11 SPL-HI                 27.50      27.06 AAA    
  4 Endo, Kaita               11 SPL-HI                 28.64      28.09 AAA    
  5 Canevari, Gabe            12 AUL-HI                 27.75      28.17 AAA    
  6 Jackson, Moku             12 AAA-HI                 28.01      28.52 AAA    
  7 Eskin, Kodai              11 KSC-HI                 29.83      29.74 AA     
  8 Wilson, Nathaniel         11 MAN-HI                 29.93      30.08 AA     
  9 Zairi, Taha               11 KSC-HI                 29.43      30.41 AA     
 10 Garlin, Blake             11 KSC-HI                 31.06      31.29 AA     
 11 Eskin, Shota              11 KSC-HI                 30.78      31.49 AA     
 12 Chung, Deion              11 MAN-HI                 30.86      32.75 A      
A - Division  
  1 Kidani, Cade              11 PAQ-HI                 34.30      30.80 AA+    
  2 Kenessey, Payton          11 AAA-HI                 34.14      34.29 A      
  3 Asencios, Jacob           11 AAA-HI                 34.37      35.28 B      
C - Division  
  1 Kamai, Max                11 AUL-HI                 36.49      36.04 B      
 
Event 26  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.39  13-14 AGWZ
          25.26  13-14 AAA HI Championship
          27.86  13-14 AA HI Invitational
          30.46  13-14 A
          33.06  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Iwamura, Kai              14 SPL-HI                 23.74      24.14 AAA    
  2 Taufahema, Josh           13 IOL-HI                 23.83      24.20 AAA    
  2 Swartwood, Blaise         14 KSC-HI                 25.34      24.20 AAA+   
  4 Ishimi, Dillon            14 MAN-HI                 24.12      24.94 AAA    
  5 Sueda, Azure              14 PAQ-HI                 25.93      25.15 AAA+   
  6 Lee, Jake                 14 SPL-HI                 25.32      25.32 AA     
  7 Courteau, Luca            13 AUL-HI                 26.30      25.91 AA     
  8 Lee, Josh                 14 PAQ-HI                 26.72      26.01 AA     
  9 Moritz, Aiden             13 AUL-HI                 26.00      26.13 AA     
 10 Tan, Tommy                13 SPL-HI                 25.80      26.23 AA     
 11 Chung, Juhan              14 Laie Lightning-HI      26.78      26.32 AA     
 12 Sakai, Taiga              13 HSC-HI                 27.83      27.08 AA     
 13 Arcena, Taiyo             14 AAA-HI                 26.04      27.21 AA     
 14 Tsuji, Taro               13 UNKSC-HI               27.83      27.58 AA     
A - Division  
  1 Thompson, Miller          14 BOWS-HI                28.33      26.76 AA+    
  2 Leung, Jason              13 PAQ-HI                 27.97      27.01 AA+    
  3 Robinson, Knut            13 KSC-HI                 28.44      27.78 AA+    
  4 Picken, Alex              14 AUL-HI                 29.23      28.25 A      
  5 Zane, Tanner              13 AAA-HI                 29.55      28.37 A      
  6 Asencios, Peter           14 AAA-HI                 29.23      29.55 A      
  7 McElwain, Quin            13 AUL-HI                 30.28      30.20 A      
  8 Kim, Chiwon               13 MAN-HI                 30.09      30.83 B      
C - Division  
  1 Rui, Adam                 14 PAQ-HI                 31.56      28.95 A+     
 
Event 26  Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          23.76  15-18 AAA HI Championship
          26.20  15-18 AA HI Invitational
          28.65  15-18 A
          31.10  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Carlson, Noah             18 KSC-HI                 21.58      22.36 AAA    
  2 Lin, Tyson                15 KSC-HI                 22.63      22.63 AAA    
  3 Nakaya, Nicholas          17 KSC-HI                 22.90      23.07 AAA    
  4 Reiter, Jon               16 AUL-HI                 23.30      23.19 AAA    
  5 Chang, Matthew            15 KSC-HI                 23.79      23.73 AAA+   
  6 Dane, Noah                16 PAQ-HI                 23.61      23.86 AA     
  7 Wilson, Jonathan          16 MAN-HI                 25.06      24.07 AA     
  8 Tang, Leo                 15 Sun-shine-HI           23.51      24.27 AA     
  9 Mucciarone, Jack          16 KSC-HI                 24.05      24.33 AA     
 10 Uchino, Kota              17 IOL-HI                 24.32      24.51 AA     
 11 Pena, Rui                 16 SPL-HI                 25.30      24.91 AA     
 12 Andrade, Jeff             16 HSC-HI                 25.38      25.95 AA     
A - Division  
  1 Cheung, Luke              15 KSC-HI                 26.25      24.48 AA+    
  2 Vae'ena, Ty               15 Sun-shine-HI           26.51      26.11 AA+    
  3 Jackson, Jonah            15 HICK-HI                27.09      27.81 A      
  4 Story, Donavon            15 AUL-HI                 28.24      28.25 A      
C - Division  
  1 Udani, Jordan             17 HSC-HI                    NT      26.23 A      
  2 Ngo, Allan                15 MAN-HI                 29.12      29.11 B      
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.19  11-12 AGWZ
        1:13.14  11-12 AAA HI Championship
        1:20.56  11-12 AA HI Invitational
        1:27.98  11-12 A
        1:35.41  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Fujiwara, Ciera           12 KSC-HI               1:09.75    1:10.12 AAA    
  2 Ellison, Kyla             12 AAA-HI               1:12.03    1:12.22 AAA    
  3 Clark, Alyssa             12 PAQ-HI               1:13.02    1:13.45 AA     
  4 Campbell, Hazel           11 KSC-HI               1:17.30    1:13.66 AA     
  5 Henderson, Keely          11 HICK-HI              1:14.32    1:14.97 AA     
  6 Wong, Joyce               12 HSC-HI               1:18.63    1:16.20 AA     
A - Division  
  1 Kao, Emi                  12 PAQ-HI               1:23.39    1:21.06 A      
  2 Fliss, Angelique          12 HSC-HI               1:26.06    1:22.38 A      
C - Division  
  1 Jacobsen, Ava             11 KSC-HI               1:37.24    1:27.29 A+     
  2 Ress, Fiona               12 AUL-HI               1:50.59    1:31.49 B+     
  3 Crossgrove, Audrey        11 AUL-HI               1:37.40    1:33.78 B+     
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:02.39  13-14 AGWZ
        1:07.47  13-14 AAA HI Championship
        1:14.32  13-14 AA HI Invitational
        1:21.18  13-14 A
        1:28.03  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Tanaka, Elena             14 PAQ-HI                 58.90    1:00.56 AGWZ   
  2 Dagdagan, Neve            13 SPL-HI               1:02.62    1:05.34 AAA    
  3 Ravelo, Lana              14 AUL-HI               1:05.96    1:05.91 AAA    
  4 Kim, Noelle               14 PCA-HI               1:04.08    1:06.84 AAA    
  5 Kaneshiro, Skylar         13 HSC-HI               1:10.11    1:07.83 AA     
  6 Ogata, Emma               14 PAQ-HI               1:12.79    1:10.05 AA     
  7 Orr, Victoria             13 HSC-HI               1:08.90    1:10.22 AA     
  8 Kaneshiro, Kenna          13 UNPCA-HI             1:12.35    1:10.38 AA     
  9 Kawana, Sydney            13 SPL-HI               1:10.83    1:10.62 AA     
 10 Meyers, Lin               13 Sun-shine-HI         1:10.36    1:12.01 AA     
 11 Reha, Tenley              14 KSC-HI               1:14.30    1:13.02 AA     
 12 Awaya, Katie              14 KSC-HI               1:12.65    1:15.32 A      
 13 Tada-Portuondo, Madi      13 HSC-HI               1:12.56    1:15.39 A      
 14 Mehnert, Anna             14 AUL-HI               1:12.77    1:15.98 A      
 15 Ikemura, Ellie            13 AAA-HI               1:14.23    1:16.84 A      
 -- Nakaya, Naomi             14 KSC-HI               1:02.82         DQ        
      Delay initiating turn
A - Division  
  1 Onoye, Jodi               14 IOL-HI               1:21.05    1:14.60 A      
  2 Capron-Graves, Jazz       14 AUL-HI               1:16.80    1:15.24 A      
  3 Hipolito, Codi            14 AAA-HI               1:15.30    1:15.78 A      
  4 Duval-Arnould, Sonya      13 AUL-HI               1:16.42    1:18.05 A      
  5 Roquid, Ashley            13 HICK-HI              1:19.48    1:18.36 A      
  6 Cyrus, Madison            14 HICK-HI              1:20.43    1:20.89 A      
  7 Sumida, Ari               13 HSC-HI               1:17.41    1:22.76 B      
C - Division  
  1 Pochop, Maddie            14 AUL-HI               1:21.47    1:21.08 A+     
 
Event 27  Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:07.06  15-18 AAA HI Championship
        1:13.88  15-18 AA HI Invitational
        1:20.69  15-18 A
        1:27.51  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ishii, Yu                 15 IOL-HI                 59.49    1:01.16 AAA    
  2 Ching, Malia              15 PAQ-HI               1:01.29    1:02.19 AAA    
  3 Nakaya, Noelani           15 KSC-HI               1:03.80    1:05.40 AAA    
  4 Amrich, Jewel             18 KSC-HI               1:05.39    1:06.60 AAA    
  5 Kau, Sydney               16 KSC-HI               1:07.29    1:06.66 AAA+   
  6 Garo-Drzymala, Kayla      16 KSC-HI               1:03.78    1:06.80 AAA    
  7 Kaneshiro, Chelsea        17 SPL-HI               1:07.39    1:06.86 AAA+   
  8 Chyba Rabeendran, Mandar  15 KSC-HI               1:07.98    1:07.50 AA     
  9 Lee, Jenny                17 HSC-HI               1:08.32    1:10.44 AA     
 10 Yamada, Maddy             16 HSC-HI               1:08.95    1:10.69 AA     
 11 Galaida, Claudia          15 KSC-HI               1:12.37    1:12.21 AA     
 12 Zheng, Kimberly           16 KSC-HI               1:12.90    1:17.04 A      
A - Division  
  1 Dutcher, Kailey           16 AUL-HI               1:17.36    1:16.53 A      
  2 Thompson, Eve             16 BOWS-HI              1:14.21    1:16.93 A      
  3 Henderson, Cordelia       15 HICK-HI              1:18.11    1:18.63 A      
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.29  11-12 AGWZ
        1:15.86  11-12 AAA HI Championship
        1:23.55  11-12 AA HI Invitational
        1:31.24  11-12 A
        1:38.94  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 DeGalicia, Ethan          11 HSC-HI               1:05.50    1:04.93 AGWZ+  
  2 Radio, Eli                12 AUL-HI               1:11.15    1:13.84 AAA    
  3 Endo, Kaita               11 SPL-HI               1:16.60    1:15.12 AAA+   
  4 Portuondo, Enzo           11 HSC-HI               1:18.08    1:19.98 AA     
A - Division  
  1 Godsey, Zachary           11 PAQ-HI               1:24.49    1:21.28 AA+    
C - Division  
  1 Lorge, Samuel             12 KSC-HI                    NT    1:25.94 A      
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
          59.09  13-14 AGWZ
        1:06.53  13-14 AAA HI Championship
        1:13.29  13-14 AA HI Invitational
        1:20.05  13-14 A
        1:26.82  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 West, Zack                14 AUL-HI                 56.74      55.24 AGWZ   
  2 Seminavage, Connor        13 HSC-HI                 55.97      56.38 AGWZ   
  3 Nakatsu, Ken              14 PAQ-HI                 56.69      57.54 AGWZ   
  4 Beaton, Briscoe           14 KSC-HI                 59.23    1:00.18 AAA    
  5 Ferreira, Shota           13 AAA-HI               1:01.21    1:00.31 AAA    
  6 Iwamura, Kai              14 SPL-HI                 59.77    1:00.84 AAA    
  7 Yara, Masahiko            14 PAQ-HI               1:00.30    1:01.88 AAA    
  8 Ibara, Sage               13 KSC-HI               1:03.60    1:02.61 AAA    
  9 Tanaka, Tytus             14 AAA-HI               1:03.56    1:05.33 AAA    
 10 Lamug, Raffy              14 HSC-HI               1:10.78    1:06.73 AA     
 11 Otaka, Landen             13 PCA-HI               1:12.87    1:09.14 AA     
 12 Tsuji, Taro               13 UNKSC-HI             1:12.35    1:12.08 AA     
 13 Awaya, Alex               13 KSC-HI               1:12.69    1:14.24 A      
A - Division  
  1 Veroza, Ronin             14 KSC-HI               1:16.75    1:12.61 AA+    
  2 Thompson, Miller          14 BOWS-HI              1:18.46    1:14.22 A      
  3 Asencios, Peter           14 AAA-HI               1:13.86    1:15.83 A      
  4 Zane, Tanner              13 AAA-HI               1:19.07    1:15.87 A      
 -- McElwain, Quin            13 AUL-HI               1:19.92         DQ        
      Delay initiating turn
C - Division  
  1 Ferrer, Keoni             13 HSC-HI               1:20.63    1:10.63 AA+    
  2 Sakai, Taiga              13 HSC-HI                    NT    1:15.88 A      
  3 Radio, Jack               14 AUL-HI               1:27.47    1:22.65 B+     
  4 Godsey, Nathan            13 PAQ-HI               1:33.00    1:27.29 C      
 
Event 28  Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.54  15-18 AAA HI Championship
        1:07.80  15-18 AA HI Invitational
        1:14.06  15-18 A
        1:20.33  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yee, Kainoa               18 HSC-HI                 54.32      55.00 AAA    
  2 Ravelo, Ethan             16 AUL-HI                 55.64      55.54 AAA    
  3 Nakaya, Nicholas          17 KSC-HI                 56.45      58.26 AAA    
  4 Sakamoto, Ray             16 PAQ-HI                 58.54      59.30 AAA    
  5 Sakamoto, Tyler           16 PAQ-HI                 58.95      59.93 AAA    
  6 Wong, Casey               17 MAN-HI               1:00.63    1:00.57 AAA    
  7 Faurot, Luke              17 AUL-HI               1:05.34    1:04.24 AA     
  8 Myers, Thomas             15 KSC-HI               1:03.33    1:05.57 AA     
  9 Chung, Pono               15 PCA-HI               1:05.23    1:06.01 AA     
A - Division  
  1 Babcock, Xander           16 AAA-HI               1:09.14    1:06.84 AA+    
  2 Ngo, Allan                15 MAN-HI               1:12.69    1:09.91 A      
  3 Andrade, Jeff             16 HSC-HI               1:07.90    1:10.39 A      
C - Division  
  1 Taba, Adam                16 MAN-HI               1:14.76    1:10.25 A+     
  2 Ellison, Tyrell           15 AAA-HI               1:15.10    1:11.79 A+     
 
Event 28  Boys 19 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:01.54  19&O AAA HI Championship
        1:07.80  19&O AA HI Invitational
        1:14.06  19&O A
        1:20.33  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Rodriguez, Angel          19 IOL-HI                 58.45      58.81 AAA    
 
Event 29  Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:03.29  10 AGWZ
        2:16.34  10 AAA HI Championship
        2:30.26  10 AA HI Invitational
        2:44.19  10 A
        2:58.11  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pizarro, Amelia           10 AUL-HI               2:19.62    2:18.24 AA     
  2 Fliss, Julez              10 HSC-HI               2:26.01    2:25.65 AA     
A - Division  
  1 Hurd, Ava                 10 PAQ-HI               2:40.59    2:37.90 A      
C - Division  
  1 Otaka, Landri             10 PCA-HI               2:52.37    2:45.41 B      
  2 Ladd, Elaina              10 HICK-HI                   NT    3:03.40 C      
 
Event 29  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:03.29  11-12 AGWZ
        2:16.34  11-12 AAA HI Championship
        2:30.26  11-12 AA HI Invitational
        2:44.19  11-12 A
        2:58.11  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lurito, Kyra              12 KSC-HI               2:10.94    2:12.41 AAA    
  2 Imai, Aeryn               11 SPL-HI               2:17.92    2:16.00 AAA+   
  3 Nishikawa, Kei            11 PCA-HI               2:16.97    2:17.33 AA     
  4 Monahan, Mia              12 KSC-HI               2:23.23    2:18.30 AA     
  5 Jiuliano, Jordan          11 PAQ-HI               2:23.21    2:19.60 AA     
  6 Blakely, Aurora           12 PCA-HI               2:19.13    2:23.41 AA     
  7 Tomisa, Jayz              12 HSC-HI               2:22.97    2:23.88 AA     
  8 Nishikawa, Callie         11 SPL-HI               2:24.69    2:27.42 AA     
  9 Andaya, Avalyne           12 IOL-HI               2:21.63    2:29.79 AA     
A - Division  
  1 Henderson, Ida            11 HICK-HI              2:36.08    2:25.34 AA+    
  2 Ginoza, Kimie             12 KSC-HI               2:38.62    2:25.46 AA+    
  3 Lee, Izzy                 12 AUL-HI               2:38.50    2:30.65 A      
  4 Misailidis, Tai           11 KSC-HI               2:40.29    2:33.26 A      
C - Division  
  1 Chen, Narissa             12 PAQ-HI               2:47.87    2:33.74 A+     
  2 Fliss, Angelique          12 HSC-HI               2:49.04    2:35.24 A+     
  3 Butcher, Lila             12 HSC-HI                    NT    2:36.05 A      
  4 Kaul, Raleigh             11 AUL-HI               2:44.75    2:36.68 A+     
  5 Soltis, Chloe             11 PAQ-HI                    NT    2:38.61 A      
  6 Camaganacan, Maile        11 HSC-HI                    NT    2:42.32 A      
  7 Price, Jillian            12 AUL-HI               2:48.91    2:45.15 B      
  8 Franklin, Eliza           11 AUL-HI               3:08.88    2:45.43 B+     
  9 Dill, Emery               12 AUL-HI                    NT    2:49.93 B      
 10 Jackson, Nama             11 AAA-HI               2:46.99    2:56.35 B      
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:58.29  13-14 AGWZ
        2:06.63  13-14 AAA HI Championship
        2:19.58  13-14 AA HI Invitational
        2:32.53  13-14 A
        2:45.48  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Flanagan, Kai             13 KSC-HI               1:59.25    1:58.03 AGWZ+  
  2 Ozment, Alexa             13 HSC-HI               2:06.79    2:03.95 AAA+   
  3 Geier, Hudson             14 AUL-HI               2:06.18    2:04.91 AAA    
  4 Jiang, Christie           14 KSC-HI               1:59.95    2:06.91 AA     
  5 Young, Graci              14 SPL-HI               2:15.55    2:23.56 A      
A - Division  
  1 Robertson, Camille        13 KSC-HI               2:23.22    2:23.02 A      
  2 Wojack, Rhea              13 HSC-HI               2:21.62    2:24.56 A      
  3 Roquid, Ashley            13 HICK-HI              2:19.87    2:25.36 A      
  4 Chrash, Emi               13 KSC-HI               2:31.24    2:25.83 A      
  5 Cabigas, Breeana          13 PCA-HI               2:31.79    2:29.05 A      
C - Division  
  1 Farah, Jaime              13 KSC-HI               2:35.50    2:27.97 A+     
  2 Wood, Claire              13 PCA-HI                    NT    2:31.24 A      
  3 Cyrus, Madison            14 HICK-HI              2:38.39    2:36.40 B      
  4 Yen, Jessica              13 SPL-HI                    NT    2:49.12 C      
 
Event 29  Women 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.63  15-18 AAA HI Championship
        2:19.58  15-18 AA HI Invitational
        2:32.53  15-18 A
        2:45.48  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Whitty, Syd               18 IOL-HI               1:50.46    2:01.38 AAA    
  2 Garcia, Rose              16 IOL-HI               1:57.29    2:03.42 AAA    
  3 Dreyer, Reina             16 PAQ-HI               1:57.21    2:03.81 AAA    
  4 Sasaki, Kyrie             16 PAQ-HI               1:58.25    2:04.81 AAA    
  5 Guevara, Kimi             18 IOL-HI               1:59.11    2:06.51 AAA    
  6 Stoetzer, Olivia          17 KSC-HI               1:58.96    2:07.41 AA     
  7 Chua-Chiaco, Katelyn      16 KSC-HI               2:05.60    2:08.46 AA     
  8 Reed, Hannah              15 HSC-HI               2:06.07    2:13.72 AA     
  9 Wilson, Helen             16 KSC-HI               2:06.09    2:13.95 AA     
 10 King, Gessica             15 UNKSC-HI             2:08.77    2:17.37 AA     
A - Division  
  1 Ragan, Kianna             15 KSC-HI               2:32.38    2:24.27 A      
  2 Moore, Harmony            16 AUL-HI               2:30.49    2:29.78 A      
C - Division  
  1 San Luis, Malu            18 KSC-HI                    NT    2:23.22 A      
  2 Noah, Riley               16 HICK-HI              2:33.31    2:25.46 A+     
 
Event 29  Women 19 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.63  19&O AAA HI Championship
        2:19.58  19&O AA HI Invitational
        2:32.53  19&O A
        2:45.48  19&O B
             --  19&O C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Lee, Regan                20 KSC-HI               1:57.10    2:00.33 AAA    
 
Event 29  Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.39  10 AGWZ
        2:20.91  10 AAA HI Championship
        2:35.29  10 AA HI Invitational
        2:49.67  10 A
        3:04.05  10 B
             --  10 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Yamashiroya, Noa          10 HSC-HI                    NT    2:24.67 AA     
 
Event 29  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:02.39  11-12 AGWZ
        2:20.91  11-12 AAA HI Championship
        2:35.29  11-12 AA HI Invitational
        2:49.67  11-12 A
        3:04.05  11-12 B
             --  11-12 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Yoo, Ryley                12 IOL-HI               2:09.87    2:01.58 AGWZ+  
  2 Lerner, Alex              12 AUL-HI               2:07.42    2:06.35 AAA    
  3 Vae'ena, Kian             12 Sun-shine-HI         2:19.68    2:15.67 AAA    
  4 Tadaki, Randen            12 AAA-HI               2:23.43    2:21.05 AA     
  5 Greene, John Paul         11 HICK-HI              2:19.90    2:22.58 AA     
  6 Wilson, Nathaniel         11 MAN-HI               2:21.95    2:24.29 AA     
  7 Gough, Greyson            12 KSC-HI               2:26.86    2:31.50 AA     
A - Division  
  1 Kamai, Alex               11 AUL-HI               2:41.94    2:36.95 A      
  2 Lee, Kieran               11 KSC-HI               2:44.13    2:37.91 A      
  3 Kenessey, Payton          11 AAA-HI               2:41.71    2:40.99 A      
 
Event 29  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:51.09  13-14 AGWZ
        2:03.57  13-14 AAA HI Championship
        2:16.21  13-14 AA HI Invitational
        2:28.86  13-14 A
        2:41.50  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Ibara, Sage               13 KSC-HI               2:02.91    2:00.82 AAA    
  2 Courteau, Luca            13 AUL-HI               2:04.23    2:03.50 AAA+   
  3 Cheng, Benton             13 PAQ-HI               2:08.47    2:06.76 AA     
  4 Ruelas, Samuel            13 KSC-HI               2:08.00    2:07.96 AA     
  5 Ragan, Griffin            13 KSC-HI               2:12.82    2:09.76 AA     
  6 Aus, Kai                  13 AUL-HI               2:12.99    2:14.74 AA     
  7 Ladd, Vaughn              13 HICK-HI              2:15.52    2:16.59 A      
A - Division  
  1 King, Andrew              13 UNKSC-HI             2:23.53    2:20.66 A      
C - Division  
  1 Leung, Jason              13 PAQ-HI               2:34.45    2:10.99 AA+    
 
Event 29  Men 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:55.33  15-18 AAA HI Championship
        2:07.15  15-18 AA HI Invitational
        2:18.98  15-18 A
        2:30.80  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Carlson, Noah             18 KSC-HI               1:41.80    1:46.07 AAA    
  2 Reiter, Jon               16 AUL-HI               1:51.85    1:52.93 AAA    
  3 Sato, Caden               15 PCA-HI               1:50.73    1:53.05 AAA    
  4 West, Kai                 16 AUL-HI               1:56.15    1:53.29 AAA+   
  5 Lin, Tyson                15 KSC-HI               1:54.72    1:53.31 AAA    
  6 Delgadillo, Sam           16 KSC-HI               1:54.48    1:56.93 AA     
  7 Wilson, Jonathan          16 MAN-HI               1:59.30    1:57.80 AA     
  8 Yamamoto, Zane            16 PAQ-HI               2:02.36    1:59.64 AA     
  9 Pena, Rui                 16 SPL-HI               1:59.25    2:01.59 AA     
 10 Wong, Casey               17 MAN-HI               2:05.10    2:02.91 AA     
 11 Ishimi, Jase              16 MAN-HI               2:04.33    2:08.63 A      
C - Division  
  1 Jackson, Jonah            15 HICK-HI                   NT    2:13.99 A      
  2 Ancheta, Isaiah           15 PCA-HI               2:25.91    2:24.36 B      
  3 Story, Donavon            15 AUL-HI                    NT    2:28.94 B      
  4 Ngo, Allan                15 MAN-HI               2:30.69    2:29.52 B      
 
Event 31  Girls 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurd, Sophia              12 PAQ-HI              11:42.83   11:36.18        
  2 Kaichi, Haylie            12 PAQ-HI                    NT   11:49.74        
 
Event 31  Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:01.39  13-14 AGWZ
       11:49.47  13-14 AAA HI Championship
       13:02.62  13-14 AA HI Invitational
       14:15.76  13-14 A
       15:28.90  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
AA - Division  
  1 Kong, Tehani              14 AUL-HI              12:18.39   11:50.02 AA     
 
Event 31  Women 15-18 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       11:38.05  15-18 AAA HI Championship
       12:50.05  15-18 AA HI Invitational
       14:02.05  15-18 A
       15:14.05  15-18 B
             --  15-18 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Domingo, Mikaila          16 HSC-HI              11:11.77   11:11.58 AAA    
 
Event 31  Boys 11-12 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Evan                12 IOL-HI                    NT   11:21.38        
 
Event 31  Boys 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
       10:37.99  13-14 AGWZ
       11:31.19  13-14 AAA HI Championship
       12:42.50  13-14 AA HI Invitational
       13:53.81  13-14 A
       15:05.13  13-14 B
             --  13-14 C
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
C - Division  
  1 Taufahema, Josh           13 IOL-HI                    NT   11:50.88 AA